Studenci z Przemyśla ukarani za pozowanie z flagą UPA

Studenci z Przemyśla ukarani za pozowanie z flagą UPA

Norbert Ziętal

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Chodzi m.in. o to zdjęcie

Chodzi m.in. o to zdjęcie ©Archiwum

Siedmiu studentów PWSW z Przemyśla zostało ukaranych za pozowanie do zdjęć z czerwono - czarną flagą UPA.
Chodzi m.in. o to zdjęcie

Chodzi m.in. o to zdjęcie ©Archiwum

Siedmiu studentów Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu zostało ukaranych naganą z ostrzeżeniem. Dodatkowo czterech z nich ograniczeniem pomocy materialnej, przez jeden semestr nie będą otrzymywać stypendium. To efekt postępowania uczelnianej komisji dyscyplinarnej. Decyzje są już prawomocne.

- Każda ze spraw była rozpatrywana indywidualne. Studenci swoim postępowaniem uchybili godności studenta, ich zachowanie przyniosło ujmę PWSW, również co do misji naszej uczelni, którą jest pojednanie polsko - ukraińskie - mówi Marek Ruba, rzecznik PWSW.

W październiku ub.
roku dziewięciu młodych mężczyzn, w podziemnym parkingu Galerii Sanowa w Przemyślu, zrobiło sobie prowokacyjne zdjęcia z czerwono - czarną flagą UPA. Kilku z nich wykonywano przy tym faszystowskie gesty rękami. Fotografie zamieścili m.in. na internetowym portalu facebook.

Okazało się, że wśród osób na zdjęciach są studenci PWSW z Ukrainy. Ich akcja spotkała się z ostrą reakcją różnych środowisk. Oburzenie było dodatkowo spotęgowane faktem, że ci studenci z Ukrainy korzystają z przywilejów Karty Polaka, m.in. w zakresie wizy i pomocy finansowej.

Osobne postępowanie w tej sprawie prowadzą prokuratura i policja.

Komentarze (108)

Wszystkie komentarze (108) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo