Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie ZSEiO w Przemyślu chwalą swoją szkołę

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Nauka, ale również dobra atmosfera to atut ZSEiO. Nz. dyr. szkoły Tadeusz Baran oraz uczniowie.
Nauka, ale również dobra atmosfera to atut ZSEiO. Nz. dyr. szkoły Tadeusz Baran oraz uczniowie. Norbert Ziętal
W XVIII Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych miesięcznika „Perspektywy”, Technikum nr 4 w ZSEiO w Przemyślu zajęło 23. miejsce w Polsce.

Ranking szkół ponadgimnazjalnych branżowy miesięcznik „Perspektywy” publikuje co roku. Wysokie miejsce w gronie techników to nie jedyny sukces przemyskiego ZSEiO. Szkoła zajęła również wysokie pozycje w rankingach według uczonych zawodów. 3. miejsce w kat. technik geodeta, 7. w kat. technik teleinformatyk, 18. w kat. technik elektronik.

Szkoła dla bardzo dobrych, ale i słabszych

- Tak wysoka pozycja w rankingu ogólnopolskim to dla nas bardzo duże wyróżnienie, ale również wyzwanie na przyszłe lata. To wspólny sukces nauczycieli i uczniów - mówi Tadeusz Baran, dyr. Zespołu Szkół Elektronicznych i Ogólnokształcących w Przemyślu, w którego skład wchodzi Technik nr 4.

Przemyski „elektronik” od wielu lat cieszy się bardzo dobrą opinią w mieście i regionie. Są jednak gimnazjaliści, którzy chcieliby wybrać tę szkołę do swojej dalszej nauki, ale obawiają się zbyt wysokiego poziomu.

- Niepotrzebnie - odpowiadają zagadnięci uczniowie. - Szkoła jest zarówno dla uczniów bardzo dobrych, jak i tych trochę słabszych. Dzięki wielu dodatkowym zajęciom i nauczycielom życzliwym uczniom, słabsi koledzy również osiągają bardzo dobre wyniki na egzaminach maturalnych i zawodowych - twierdzą.

Dobre wyniki uczniów to jedna z najważniejszych części ogólnej oceny szkoły w rankingach.

Na długiej przerwie muzyka z radiowęzła
- Generalnie szkoła jest miejscem nauki, zdobywania w różnych sposób wiedzy i umiejętności. Jednak należy pamiętać, że ważny jest nie tyle materiał edukacyjny, ile sposób i umiejętności jego przekazywania. Nawet najlepsze podręczniki nie zastąpią odpowiedniej metody nauczania - twierdzi Tomasz Maciejowski, przewodniczący samorządu uczniowskiego.

- Jestem zadowolony z koleżeńskich relacji między uczniami oraz życzliwości ze strony nauczycieli - dodaje Patryk Krewko. Widać, że szkoła stara się uprzyjemnić młodzieży naukę. Jak? Choćby dzięki muzyce na długiej przerwie, emitowanej poprzez radiowęzeł. Różne wydarzenia organizują sami uczniowie. Atrakcje oferuje koło sportowe. Popularnością cieszą się zagraniczne praktyki zawodowe i wizyty w szkołach partnerskich w różnych krajach.
Zadowoleni są również rodzice.

- Tutaj nie odczuwa się presji, aby być najlepszym. Po prostu każdy może się rozwijać. W szkole łączy się przyjazną atmosferę z wysokim poziomem nauczania. Młodzież uczy się pracy zespołowej. Nie ma wyścigu szczurów i prześciganiu się w ocenach - twierdzi Teresa Domka, matka uczennicy.

- Jestem pod wrażeniem atmosfery panującej w tej szkole. Zarówno w relacji uczeń - nauczyciel, jak i na płaszczyźnie koleżeńskiej. Nauczyciele przekazują wiedzę w sposób ciekawy, wykorzystując nowoczesną technikę i innowacyjne pomysły. Większość uczniów angażuje się w życie szkoły, ucząc się w ten sposób aktywności społecznej - mówi Ewa Baryła, matka uczennicy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24