Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gimnazjaliści z Trepczy posadzili żonkile w ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei

Ewa Gorczyca
Cebulki żonkili, posadzone jesienią, zakwitną wiosną, by stać się symbolami akcji Pola Nadziei.  Uczniowie będą przez ten czas dbać o nie i pielęgnować je
Cebulki żonkili, posadzone jesienią, zakwitną wiosną, by stać się symbolami akcji Pola Nadziei. Uczniowie będą przez ten czas dbać o nie i pielęgnować je ZS Trepcza
Uczniowie z Trepczy włączyli się do akcji charytatywnej Pola Nadziei, organizowanej przez brzozowską fundację „W Trosce o Życie”.

W ramach ogólnopolskiej akcji Pola Nadziei działająca w Brzozowie fundacja „W Trosce o Życie” co roku organizuje własną „kampanię żonkilową”. Do tej pory „marsze żonkilowe” odbywały się w Brzozowie i Gorlicach. W tym roku po raz pierwszy przedsięwzięcie zorganizowano także w Sanoku.

- Swoim zasięgiem chcieliśmy dotrzeć dalej i trafić do szerszego grona odbiorców. Stąd pomysł na organizację kampanii właśnie w tym mieście - tłumaczy Jolanta Leń, prezes fundacji. - Marsz okazał się dużym sukcesem. W pochodzie uczestniczyło sporo osób, a na terenie miejskiego skansenu świętował z nami prawie cały Sanok. Do obchodów licznie włączyły się okoliczne szkoły z miasta i okolicy. Akcja nie opiera się jednak wyłącznie na tradycyjnym „żonkilowym pochodzie”. To kampania, która trwa niemal cały rok, a sam marsz jest jej finałem i pewnego rodzaju uroczystym podsumowaniem - dodaje Jolanta Leń.

Cel akcji to propagowanie idei opieki hospicyjnej, zasad opieki paliatywnej i wolontariatu.

- Mówienie o tym ma uwrażliwiać społeczeństwo na problemy z tym związane, przypominając o chorych i cierpiących - mówi szefowa fundacji.

Całą akcję rozpoczyna sadzenie żonkili, które dojrzewają cały rok, by później stać się symbolami marszu. Cebulki kwiatów zostały posadzone na rabacie przed budynkiem szkoły w Trepczy. Sadziły je Jolanta Leń i Leontyna Krowiak, dyrektorka szkoły, a także uczniowie z koła wolontariatu.

Koordynatorkami projektu były Wioletta Burdziak- Zabłotny (opiekun szkolnego koła) oraz Bożena Zarzyka.

- Razem z fundacją realizujemy różne przedsięwzięcia - mówi dyrektor Leontyna Krowiak. - Nasze uczennice uczestniczyły w nagraniu płyty z kolędami, z której dochód został przeznaczony na cele charytatywne, organizowaliśmy akcję mikołajkową. To udana współpraca i chcemy ją kontynuować.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24