SONDAŻ
  WYBORY SAMORZĄDOWE 2018

  Kto będzie prezydentem

  Rozwiń
  Zwiń

  Kto będzie prezydentem

  Sondaż 18 gazet regionalnych Polska Press Grupy we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia został przeprowadzony w ub. tygodniu w 36 największych miastach. W sumie pomiarem objęto ponad 10 tysięcy respondentów

  Podkarpacie też zarobi na Euro 2012. Kibice już rezerwują...

  Podkarpacie też zarobi na Euro 2012. Kibice już rezerwują hotele

  Bartosz Gubernat

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  - W naszym hotelu miejsca zarezerwowali już kibice z Portugalii i Danii - mówi mówi Rafał Sudoł z hotelu Hetman w Rzeszowie.

  - W naszym hotelu miejsca zarezerwowali już kibice z Portugalii i Danii - mówi mówi Rafał Sudoł z hotelu Hetman w Rzeszowie. ©Dariusz Danek

  Chociaż najbliższe mecze polsko-ukraińskich mistrzostw Europy w piłce nożnej będą rozgrywane we Lwowie, w dużej mierze to podkarpackie hotele będą gościć zagranicznych kibiców.
  - W naszym hotelu miejsca zarezerwowali już kibice z Portugalii i Danii - mówi mówi Rafał Sudoł z hotelu Hetman w Rzeszowie.

  - W naszym hotelu miejsca zarezerwowali już kibice z Portugalii i Danii - mówi mówi Rafał Sudoł z hotelu Hetman w Rzeszowie. ©Dariusz Danek

  Rzeszowski hotel Hetman na przyjazd kibiców Euro 2012 jest już gotowy. Niemal codziennie z różnych części Europy napływają tutaj pytania o możliwość rezerwacji pokoi. Zagraniczni kibice najczęściej pytają o noclegi w okolicach 9, 13, i 17 czerwca.

  Kibice z całej Europy

  - Daty nie są przypadkowe. To wtedy we Lwowie będą rywalizować zespoły Niemiec, Holandii, Danii i Portugalii. Duńczycy zamówili u nas 46 miejsc na 8 czerwca, czyli dzień przed pierwszym meczem ich drużyny. Będziemy gościć także ośmiu Portugalczyków. Przyjadą do nas na dwa dni przed meczem we Lwowie, a potem wrócą jeszcze na jeden nocleg - mówi Rafał Sudoł z recepcji Hetmana.

  W związku z Euro 2012, w Hetmanie ceny noclegów na czerwiec wzrosły z ok. 200 do 300 zł. Ok. 220 zł, czyli dwa razy tyle co zwykle pojedynczy pokój będzie kosztował w przemyskim hotelu Europejskim. Ze 150 do ok. 200 zł wzrośnie cena noclegu w największym w Przemyślu, trzygwiazdkowym hotelu Gromada. Ale mimo tego i tu miejsc zaczyna brakować.

  - Mamy 106 pokoi, ale np. w okolicach 9 czerwca, czyli pierwszych meczy we Lwowie, wolne są już tylko pojedyncze. Noclegi rezerwują zarówno goście z kraju jak i zagranicy - mówi Dorota Kondracka, kierownik recepcji i rezerwacji w hotelu Gromada.

  Ekonomista: Ukraińcy przesadzili

  Dr Krzysztof Kaszuba, ekonomista z Rzeszowa, dużym zainteresowaniem polską bazą hotelową nie jest zaskoczony. Przede wszystkim ze względu na różnice w polskich i ukraińskich cennikach.

  - Przez niesamowitą pazerność Ukraińcy zwyczajnie oddają nam swoich klientów. Wielu z nich podniosło ceny kilkakrotnie, aby podreperować swoje portfele. Problem w tym, że mocno przesadzili.

  Druga sprawa to zaplecze. Kibice przyjadą tu nie na dzień czy dwa, ale znacznie dłużej. Poza meczami będą chcieli się jeszcze zabawić i coś zobaczyć. Lwów poza zabytkami nie jest tak atrakcyjny jak polskie miasta - uważa dr Kaszuba.

  Jego zdaniem poza hotelarzami na Euro2012 nieźle zarobią także właściciele restauracji i klubów, w których między meczami kibice będą szukać rozrywki. Prawdziwe żniwa czekają właścicieli firm transportowych.

  - Czerwiec i lipiec to czas wyjazdów na wycieczki szkolne, kolonie i obozy. Wówczas właściciele autokarów i busów mają masę zamówień. Pojazdów może więc brakować, a ponieważ ktoś będzie musiał zawieźć kibiców do Lwowa, ceny usług mocno wzrosną - przewiduje Krzysztof Kaszuba.

  Przewoźnicy zacierają ręce

  Przedsiębiorcy doskonale zdają sobie z tego sprawę. Dlatego właściciel hotelu Albatros w Przemyślu uruchomi dla kibiców połączenie autokarowe między Przemyślem a Lwowem.

  - Za dodatkową opłatą będzie dostępne nie tylko dla naszych gości, ale wszystkich zainteresowanych kibiców. Dopinamy już ostatnie szczegóły - zapewnia Kamila Ziober z hotelu Albatros.

  Witold Wołczyk z Urzędu Miasta w Przemyślu dodaje, że przewoźników będzie jeszcze więcej.

  - Cały czas prowadzimy z nimi rozmowy. Zainteresowanych jest sporo, bo przedsiębiorcy zdają sobie sprawę, że to znakomita okazja na zarobek - mówi Witold Wołczyk.

  Ponieważ po stronie ukraińskiej z granicy do Lwowa przez cały czas będą kursować tanie busy, właściciele hoteli i restauracji w są przekonani, że to właśnie Podkarpacie będzie turniejową bazą kibiców z Holandii, Danii, Niemiec i Portugalii.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (8)

  Wszystkie komentarze (8) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo