Nowiny24
  Polecamy

  Polecamy na weekend

  Rozwiń
  Nowiny24
  Zwiń

  Polecamy na weekend

  Lubisz zagadki logiczne? Jesteś spostrzegawczy? Zmierz się z naszym szybkim testem na inteligencję. Wynik 12/15 będzie sukcesem!

  Zakłócone spotkania Palikota w Rzeszowie i Stalowej Woli

  Zakłócone spotkania Palikota w Rzeszowie i Stalowej Woli

  Beata Terczyńska

  Nowiny

  Nowiny

  Janusz Palikot w Rzeszowie.

  Janusz Palikot w Rzeszowie. ©Krystyna Baranowska

  "Tylko hołota głosuje na Palikota" i "Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę" - z takimi okrzykami kilku młodych mężczyzn wtargnęło na salę, w której trwało spotkanie z Januszem Palikotem.
  Janusz Palikot w Rzeszowie.

  Janusz Palikot w Rzeszowie. ©Krystyna Baranowska

  Przedstawili się jako młodzi rzeszowianie. Janusz Palikot podszedł, by z nimi porozmawiać. Zaprosił ich do środka i wysłuchania, co ma do powiedzenia. Okrzyki ustały.

  W Stalowej Woli, gdzie dziś także gościł szef "Ruchu Palikota" także doszło do incydentu. Pod adresem Palikota posypały się wulgaryzmy. Interweniowała policja.

  - Dwóch mężczyzn w wieku ponad 50 i 20 lat zostało zatrzymanych. Jeden z nich był pijany. Odpowiedzą za używanie wulgarnych słów - mówi Anna Klee KWP w Rzeszowie.

  Na spotkaniu w Rzeszowie, na które przyszło ok. 70 osób, poseł zapowiedział, że będzie walczył o obniżenie składek na ZUS o 30 procent i zakaz umów śmieciowych.

  - Nie żartuję. Nie jest to żaden populizm - zapewniał. - Do 30 procent ludzi zatrudnionych w Polsce, a 70 procent ludzi młodych do 30 roku życia pracuje na umowach śmieciowych, a wiele osób jeszcze w szarej strefie. Jeśli zalegalizujemy część tego rynku poprzez taką dużą obniżkę ZUS - u i zakaz umów śmieciowych, to zwiększymy wpływy do budżetu.

  Palikot chce też połączenia ZUS - u i KRUS - u.

  - Na poziomie przynajmniej organizacyjnym, czyli jeden budynek, jedna administracja, która liczy dla rolnika i nie rolnika. Nawet, gdyby miały być różne stawki - mówił.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (40)

  Wszystkie komentarze (40) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo