Nowiny24
  Polecamy

  Polecamy na weekend

  Rozwiń
  Nowiny24
  Zwiń

  Polecamy na weekend

  Lubisz zagadki logiczne? Jesteś spostrzegawczy? Zmierz się z naszym szybkim testem na inteligencję. Wynik 12/15 będzie sukcesem!

  Wbiła widły w oczy sąsiada. Dostała wyrok w zawieszeniu

  Wbiła widły w oczy sąsiada. Dostała wyrok w zawieszeniu

  Anna Janik

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  - Czułem, jak krew zalała mi oczy - opowiada Zdzisław Mroziak. Zdjęcie z 2011 roku

  - Czułem, jak krew zalała mi oczy - opowiada Zdzisław Mroziak. Zdjęcie z 2011 roku ©K.Kapica

  Dziesięć miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata, tysiąc złotych nawiązki na rzecz pokrzywdzonego - taką karę nałożył sąd na Stanisławę S. z Rączyny. 61-latka zraniła widłami sąsiada.
  - Czułem, jak krew zalała mi oczy - opowiada Zdzisław Mroziak. Zdjęcie z 2011 roku

  - Czułem, jak krew zalała mi oczy - opowiada Zdzisław Mroziak. Zdjęcie z 2011 roku ©K.Kapica

  O tej bulwersującej sprawie Nowiny jako pierwsze informowały 25 sierpnia ub roku. Pracującego przy naprawie dziurawego ogrodzenia Zdzisław Mroziak zaatakowała widłami sąsiadka, Stanisława S.

  - W ogrodzeniu była dziura, przez którą do naszego ogrodu przechodziły jej kury. Kucnąłem przy płocie przygotowując zaprawę. Nagle usłyszałem "Co tam grzebiesz sk...nu" - wspomina 65-letni Zdzisław Mroziak z podprzeworskiej Rączyny. - Podniosłem głowę, a ona przez siatkę wbiła mi widły prosto w oczy. Zalany krwią odruchowo wyrwałem je z rąk sąsiadki - dodaje.
  W ataku furii

  Jeden z metalowych zębów wbił się w powiekę, tuż nad prawym okiem mężczyzny. Drugi trafił w róg lewego. Pan Zdzisław przeszedł czterogodzinną operację i długą rehabilitację. Od zranienia na stałe musi nosić okulary, bez których nie widzi już ostro.

  Do dziś nie wiadomo, co wywołało u 61-latki nagły atak furii. W chwili zatrzymania przez policję miała 0,8 promila alkoholu w organizmie. Od początku nie przyznawała się do winy. - Twierdziła, że mąż doznał urazu upadając na siatkę oddzielającą działki. Zachowywała się wobec nas agresywnie, wyzywała, pluła przez ogrodzenie. I nic się nie zmieniło. Nadal tak jest - przyznaje Elżbieta Mroziak.

  Nie była w pełni poczytalna

  Kluczowym dowodem w sprawie okazały się widły, które zabezpieczyła policja. Dzięki nim oraz zeznaniom świadków Stanisławę S. udało się skazać.

  Sąd wymierzył jej surowszą karę niż wnioskowała prokuratura. Za spowodowanie trwałego uszczerbku na zdrowiu 61-latka dostała 10 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Musi też zapłacić pokrzywdzonemu 1000 zł zadośćuczynienia i pokryć koszty zastępstwa pełnomocnika sądowego. Wyrok jest nieprawomocny.

  - Przy wymierzaniu kary sąd wziął pod uwagę wiek oskarżonej, sposób życia przed popełnieniem przestępstwa, czyli niekaralność, a także opinię biegłego, który stwierdził, że w chwili popełnienia czynu miała ograniczoną poczytalność - mówi Mariusz Fołta, prezes Sądu Rejonowego w Przeworsku.

  Zdaniem biegłego, Stanisława S., którą sąsiedzi od początku podejrzewali o chorobę psychiczną, ma zaburzenia nastroju i osobowości. To oznacza, że w chwili popełnienia przestępstwa nie była do końca świadoma tego, co robi. - Wyrok przyjęliśmy z ulgą, sprawiedliwości stało się zadość. Nie zrezygnujemy jednak z walki odszkodowanie na drodze cywilnej. Mąż zbyt wiele wycierpiał, należy mu się godna rekompensata - dodaje Elżbieta Mroziak z Rączyny.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Wszystkie komentarze (16) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo