Nowiny24
  Polecamy

  Polecamy na weekend

  Rozwiń
  Nowiny24
  Zwiń

  Polecamy na weekend

  Lubisz zagadki logiczne? Jesteś spostrzegawczy? Zmierz się z naszym szybkim testem na inteligencję. Wynik 12/15 będzie sukcesem!

  Aktualne oferty pracy za granicą

  Aktualne oferty pracy za granicą

  Małgorzata Motor, Beata Terczyńska

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Sprawdziliśmy aktualne oferty pracy dla Polaków chcących zarabiać za granicą. Bardzo pozytywne zaskoczenie: ofert jest dużo i są naprawdę niezłe!
  Aktualne oferty pracy za granicą
  Praca czeka w Norwegii, Finlandii, Niemczech i na Malcie. Najwięcej jednak osób może się załapać na zarobek we Włoszech, Hiszpanii i Grecji. Tam pracodawcy zatrudnia aż 600 osób.

  Reporterzy Nowin dotarli do najnowszych ofert pracy za granicą. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie ma coraz więcej takich propozycji, bo sezon letni zbliża się wielkimi krokami. Aż 226 pracowników do obsługi barów i restauracji w kurortach i na kempingach w północnych Włoszech potrzebuje pracodawca z tego kraju. Szuka kelnerów, kelnerek, barmanów i osób do pracy na zmywaku, które znają język angielski lub niemiecki. Oferuje miesięcznie od 800 do 1600 euro na rękę plus wyżywienie i zakwaterowanie. Praca jest już od kwietnia.

  Instruktorzy i animatorzy w kurortach

  Inny włoski pracodawca chce z kolei zatrudnić 203 animatorów czasu wolnego, również do pracy w kurortach i miejscowościach kempingowych. Poszukuje instruktorów sportu i fitness, żeglarstwa, tenisa, łucznictwa, pływania, sztuk walki. Miesięczne stawki u niego to od 500 do 1000 euro na rękę plus wyżywienie i zakwaterowanie. Wymaga jedynie znajomości języka angielskiego lub niemieckiego. Praca - od kwietnia do września.

  Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się rozmowy kwalifikacyjne dla chętnych do pracy w Grecji i Hiszpanii. Do obsadzenia jest 160 etatów dla animatorów i managerów rozrywki, animatorów dziecięcych i sportowych, instruktorów zumby, hostess i tancerzy. Stawki od 400 do 1110 euro na rękę miesięcznie. Pracodawca dodatkowo gwarantuje zakwaterowanie i wyżywienie.

  - Tak duża liczba etatów we Włoszech, Hiszpanii i Grecji to wynik tego, że wyjątkowo trudno znaleźć wykwalifikowanych animatorów czasu wolnego i pracowników obsługi barów i restauracji. Tymczasem sezon zbliża się wielkimi krokami - wyjaśnia Monika Zając z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

  Specjaliści w cenie

  Nieco mniejszą liczbą pracowników zgłosili pracodawcy z innych krajów. Norwedzy z firmy Senior Services AS potrzebują inżynierów: automatyki i elektryka. Płacą ok. 94 - 107 tys. euro brutto rocznie, w zależności od doświadczenia i kwalifikacji. Wymagana jest dobra znajomość technicznego języka angielskiego. Umowa jest minimum na rok.

  Finowie chcą zatrudnić 6 spawaczy do spawania grubych materiałów (50 mm i więcej) z czarnej stali. Oferują min. 11 - 12 euro brutto za godz. Jest też praca dla 5 informatyków - programistów Microsoft Dynamics AX na Malcie. Mogą zarobić od 25 do 30 tys. euro brutto rocznie.  Najwięcej pracy dla kierowców i mechaników

  Sporo ofert mają niemieckie firmy. Poszukują na przykład 10 spawaczy do spawania rurociągów w przemyśle petrochemicznym. Płacą 9 - 12 euro brutto za godz. i dietę na zakwaterowanie i wyżywienie w wys. 44 euro na dzień. 20 - 80 pracowników chcą do prac przy załadunku i rozładunku samochodów osobowych w porcie morskim w Emden.

  Tu stawka za godzinę wynosi 8,45 euro brutto, a po 9 miesiącach - 8,64 euro. Na etat ma też szansę inżynier elektryk (min. 1,8 tys. brutto mies.), monter instalacji sanitarnej, grzewczej, klimatyzacyjnej (10 euro za godzi.), 2-3 kierowców zawodowych (1,85 tys. euro mies.), elektryk (min. 9 euro za godz.), kierowca ciężarówki (1,56 tys. euro mies.), mechanik samochodowy (1,56 tys. euro mies.) i kierowca samochodów ciężarowych z przyczepą (1,4 - 1,6 tys. euro mies.).

  Więcej na temat ofert na http://www.wup-rzeszow.pl/?cPath=83//5.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo