Ukraińcy kłamią o pracy w Polsce. To sposób na wyjazd do...

Ukraińcy kłamią o pracy w Polsce. To sposób na wyjazd do zachodniej Europy [WIDEO]

Norbert Ziętal, BiOSG

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

W Korytnikach w pow. przemyskim i Lipowicy w pow. krośnieńskim strażnicy graniczni zatrzymali dwie Ukrainki. Choć miały dokumenty zezwalające tylko na pracę w Polsce, to prawdziwym celem ich podróży była zachodnia Europa. Tam chciały zdobyć pracę.

- Obie kobiety legitymowały się paszportami i wizami wydanymi, w celu podjęcia pracy zarobkowej w Polsce, przez polski konsulat na Ukrainie - informuje Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej.

W trakcie czynności sprawdzających okazało się, że zdobyte w ten sposób wizy, to tylko "furtka", umożliwiająca wyjazd do Włoch.

Podobnie było z 21-letnią Ukrainką Ivanną, zatrzymaną na polsko - ukraińskim przejściu granicznym w Krościenku.
Kobieta przyznała, że jedzie do Czech. Wyjaśniła, że oświadczenie o zamiarze pracy w Polsce było jedynie fikcją, aby uzyskać wizę wjazdową.

We wszystkich przypadkach wizy zostały unieważnione. Ukrainki zatrzymane w Korytnikach i Lipowicy zostały zobowiązane do opuszczenia Polski. Kobietę zatrzymaną na przejściu w Krościenku od razy cofnięto na Ukrainę.

W 2013 r. strażnicy graniczni na Podkarpaciu cofnęli bądź unieważnili prawie 200 wiz z prawem do pracy w Polsce.

W kontroli dokumentów, m.in. paszportów i wiz, strażników granicznych wspomagają Schengenbusy, zwane również mobilnymi przejściami granicznymi. To samochody wyposażone w nowoczesne urządzenia, którymi można zbadać autentyczność dokumentów, a także szybko sprawdzić cudzoziemca.

Prezentujemy film pokazujący możliwości Schengenbusa.

Komentarze

Wszystkie komentarze (9) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy na nowiny24.pl

Wideo