Broń, sidła i skóry zwierząt u kłusowników z okolic Leżajska

Broń, sidła i skóry zwierząt u kłusowników z okolic Leżajska

Anna Janik, KWP

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Broń, sidła i skóry zwierząt u kłusowników z okolic Leżajska

©archiwum

Sztucer, długą broń z tłumikiem, rewolwer, 900 sztuk amunicji oraz poroża, wypchane skóry zwierząt i sidła - wszystko to znaleźli policjanci w domach oraz samochodzie dwóch kłusowników z okolic Leżajska.
Broń, sidła i skóry zwierząt u kłusowników z okolic Leżajska

©archiwum

O tym, że w lasach w Hucisku dwóch mężczyzn prowadzi nielegalne polowanie policję powiadomili myśliwi. Na miejscu policjanci z Leżajska zauważyli samochód dostawczy z zagranicznymi numerami rejestracyjnymi, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Auto przeszukano, a w środku znaleziono sztucer wyposażony w optyczny przyrząd celowniczy, strzelbę oraz amunicję do broni myśliwskiej. Mężczyźni w wieku 48 i 54 lat zostali zatrzymani, bo nie byli myśliwymi.


Okazało się, że znaleziona w samochodzie broń nie była jedyną, jaką mieli. Podczas przeszukania domu 48-letniego mieszkańca gminy Leżajsk policjanci znaleźli broń palną wyposażoną w lunetę oraz sporą ilość amunicji. U 54-letniego mieszkańca gminy Grodzisko Dolne zabezpieczono długą broń z tłumikiem oraz elementy optyczne, rewolwer, a także ponad 900 sztuk różnego rodzaju amunicji. W mieszkaniu tego mężczyzny policjanci znaleźli również sidła, skóry i poroża zwierząt.

Policjanci dowiedzieli się też, że 54-latek jest też właścicielem domku letniskowego położonego z dala od miejsca zamieszkania. Podejrzewali, że tam również może trzymać broń myśliwską i amunicję.
Ich przypuszczenia się potwierdziły. Tam ujawnili kolejną broń długą, typu „dwururka”, broń krótką, dodatkowo ponad 70 sztuk różnego rodzaju amunicji, trofea myśliwskie w postaci poroży, skór i wypchanych zwierząt. Mężczyźni spędzili noc w policyjnym areszcie. Wczoraj zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty nielegalnego posiadania broni i amunicji oraz kłusownictwa. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 8. Prokurator zastosował wobec podejrzanych poręczenie majątkowe.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo