Mieszkańcy Łańcuta skarżą się na... gołe tyłki pod oknami

  Mieszkańcy Łańcuta skarżą się na... gołe tyłki pod oknami

  Małgorzata Motor

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Mieszkańcy Łańcuta skarżą się na... gołe tyłki pod oknami

  ©sxc.hu

  Korzystanie z kabiny w szaletach obok bazaru przy ul. Cetnarskiego w Łańcucie, do niedawna kosztowało złotówkę, a z pisuaru 50 groszy. Teraz dwa razy tyle. To sprawiło, że niektórzy wolą załatwiać się w pobliskich krzakach.
  Mieszkańcy Łańcuta skarżą się na... gołe tyłki pod oknami

  ©sxc.hu

  - Nie dość, że dobijają nas wysokie opłaty targowe, to jeszcze teraz ta droga toaleta. Nawet mycie rąk podrożało z 30 gr do 50 gr - zwraca uwagę jedna z kobiet, która handluje na bazarze i dodaje: - Te opłaty tylko na pozór są niskie.

  Jak się stoi tu cały dzień, to co najmniej trzy razy trzeba pójść do toalety. Dziennie wychodzi 6 zł, a miesięcznie nawet 120 zł. Wcześniej płaciliśmy o połowę mniej. Dla mnie jest to ogromna różnica - przekonuje.

  Niektórzy wzięli się więc na sposób i omijają te opłaty. Ci bardziej kulturalni korzystają z toalety w pobliskiej restauracji, gdzie płacą złotówkę. Pozostali idą za potrzebę w krzaki - tuż przy miejskich szaletach.

  U przechodniów taki widok wywołuje uśmiech na twarzy, ale tym, którzy mieszkają w okolicy do śmiechu nie jest.

  - I nie dziwię im się - mówi spotkana przez nas starsza kobieta. - Gdybym ja za każdym razem, jak wyglądam przez okno, miała takie widoki, też by mnie to kiedyś wyprowadziło z równowagi. Zresztą generalnie to jest skandal. Łańcut jest miastem turystycznym. Przyjeżdżają tutaj zagraniczni goście. A my ich witamy gołymi tyłkami - oburza się nasza rozmówczyni.

  Co na to miasto?

  - O powrocie starych cen nie mam mowy. Od 10 lat nie było podwyżki, a w tym czasie rosły koszty utrzymania szaletów. Były prowadzone remonty, a ceny mediów stale idą w górę - tłumaczy Henryk Pazdan, wiceburmistrz Łańcuta i dodaje, że problem zostanie rozwiązany w inny sposób.

  - Handlarze wyszli z inicjatywą, by postawić na bazarze przenośne toalety, do których oni mieliby klucze. Zgodziliśmy się na takie rozwiązanie - mówi wiceburmistrz.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (20)

  Wszystkie komentarze (20) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo