Nowoczesna paliacja w Łańcucie

  Nowoczesna paliacja w Łańcucie

  Anna Janik

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Nowoczesna paliacja w Łańcucie

  ©123rf

  Z 14 do 20 łóżek zwiększyła się dostępność oddziału paliatywnego Centrum medycznego w Łańcucie. Na oddziale są miejsca dla pacjentów.
  Nowoczesna paliacja w Łańcucie

  ©123rf

  Dobudowana część szpitala została oddana do użytku w październiku. Ponieważ znajduje się tu m.in. także oddział geriatryczny ma być największym podkarpackim ośrodkiem zapewniającym kompleksową opiekę dla starszych.

  Wyspecjalizowana kadra

  Nową szpitalną część czekają jeszcze zmiany organizacyjne, ale już funkcjonuje tu najnowocześniejszy w regionie oddział medycyny paliatywnej. Sale są tu maksymalnie 3-osobowe, z własnymi łazienkami, bardzo szerokimi, komfortowymi korytarzami, a co najważniejsze z doświadczoną, ciepłą kadrą.


  - Nasz oddział, funkcjonujący dotąd w starym budynku, liczy już 13 lat, panie pielęgniarki, co jest rzadkością, mają specjalizację z medycyny paliatywnej - mówi lek. med. Grzegorz Hawro - kierownik oddziału. - Dodatkowo jako jedyni na Podkarpaciu mamy miejsca specjalizacyjne dla przyszłej kadry lekarskiej - dodaje.

  Oddział obejmuje opieką i leczeniem pacjentów z rozwiniętą chorobą nowotworową oraz innymi ciężkimi i nieuleczalnymi schorzeniami. Leczenie chorych obejmuje uśmierzenie bólu i innych objawów, łagodzenie cierpień psychicznych, duchowych i socjalnych oraz wspomaganie rodziny chorego w czasie trwania choroby.

  - Bardzo nas cieszy, że pacjenci naszego szpitala mogą przebywać w coraz lepszych warunkach, choć wiemy, że praca zespołu lekarzy i pielęgniarek ma swoją smutną stronę - dodaje lekarz

  wolne miejsca

  Do tej pory oddział był obłożony niemal w 100 proc. Obecnie obłożenie wynosi ok. 60 proc. Dlatego kierownictwo zachęca rodziny pacjentów do kontaktu.

  - Niemal codziennie odbieram telefony z różnych części powiatu i w zasadzie z całego regionu, w tym z Rzeszowa z pytaniem jaka jest cena takiej opieki - mówi dr Hawro. - Zawsze podkreślamy, że opieka jest darmowa, a dostępność dla pacjentów duża - dodaje.

  Leczenie rozpoczęte w oddziale kontynuowane jest w Hospicjum Domowym, a personel wspomaga pacjentów w warunkach domowych.  Zobacz też: Siniaki, zaczerwienia i odparzenia na ciele 2-dwulatki. Matka nie troszczyła się o córkę, a jej konkubent znęcał się nad dzieckiem


  źródło: x-news/TVN24

  Komentarze (6)

  Wszystkie komentarze (6) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo