73-latek chciał sprzedać policjantom amunicję

73-latek chciał sprzedać policjantom amunicję

MM, KMP Krosno

Nowiny

Nowiny

73-latek chciał sprzedać policjantom amunicję

©N.Ziętal

Krośnieńscy policjanci zatrzymali 73-letniego mężczyznę, który chciał im sprzedać magazynek z amunicją. Zatrzymany krośnianin usłyszał zarzut nielegalnego posiadania amunicji.
73-latek chciał sprzedać policjantom amunicję

©N.Ziętal

Policjanci zostali skierowani na ulicę Ks. Popiełuszki w Krośnie, gdzie mieli interweniować wobec mężczyzny, który podobno zaczepiał przechodniów pod sklepem.

- Policjanci zauważyli mężczyznę w okolicy sklepu. Chcąc się upewnić, że wytypowana osoba rzeczywiście zaczepia przechodniów, funkcjonariusze sprowokowali go do rozmowy. W trakcie wymiany zdań, mężczyzna zaproponował policjantom sprzedaż magazynka wraz z nabojami - informuje policja w Krośnie.

Funkcjonariusze zatrzymali 73-letniego krośnianina i przewieźli go do komendy. Mężczyzna tłumaczył, że nielegalną amunicję przechowuje w mieszkaniu i dobrowolnie wydał magazynek z nabojami. Funkcjonariusze zabezpieczyli amunicję i ustalili, że pochodzi z okresu II wojny światowej.

- Mężczyzna tłumaczył, że naboje dostał od znajomego i nie wiedział, że posiadanie ich jest zabronione. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat - podkreśla policja.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze (3)

Wszystkie komentarze (3) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy

Wideo