III Podkarpacki Piknik Lotniczy w Krośnie [ZDJĘCIA, WIDEO]

III Podkarpacki Piknik Lotniczy w Krośnie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Tomasz Jefimow

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Pokaz koszyckiej grupy Retro Sky Team był główną atrakcją pikniku lotniczego w Krośnie. Efektowna bitwa powietrzna przyciągnęła na lotnisko kilkuset widzów.
21 zdjęć
Przejdź do galerii

Galeria dostępna tylko dla abonentów Nowin

III Podkarpacki Piknik Lotniczy w Krośnie

III Podkarpacki Piknik Lotniczy w Krośnie

Link do głównego zdjęcia

III Podkarpacki Piknik Lotniczy w Krośnie
Pokaz koszyckiej grupy Retro Sky Team był główną atrakcją pikniku lotniczego w Krośnie. Efektowna bitwa powietrzna przyciągnęła na lotnisko kilkuset widzów. ©Tomasz JefimowAeroklub Podkarpacki w Krośnie był organizatorem III Podkarpackiego Pikniku Lotniczego. Niestety pogoda dla miłośników lotnictwa nie była zbyt łaskawa. Wiał bardzo mocny wiatr. Mimo to udało się zrealizować cały atrakcyjny program imprezy.

Organizatorzy zaprosili gości ze Słowacji: grupę rekonstrukcyjną i pilotów z aeroklubu w Koszycach. Zamienili oni lotnisko w Krośnie w bazę niemieckich lotników atakowaną przez wojska radzieckie.


[Tomasz Jefimow]

Poza półgodzinnym show, rozgrywającym się na ziemi i w powietrzu, nawiązującym do wydarzeń z II Wojny Światowej, każdy kto przyszedł na piknik mógł obejrzeć z bliska i w locie także współczesne maszyny.

Krośnieńscy piloci oraz goście z Polski i Słowacji prezentowali swoje umiejętności akrobatyczne. Można było też obejrzeć modele latające oraz skoki spadochronowe.

Komentarze

Wszystkie komentarze (3) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo