Janusz Fudała nowym prezesem PKS Krosno

Janusz Fudała nowym prezesem PKS Krosno

Ewa Gorczyca

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Janusz Fudała nowym prezesem PKS Krosno
Janusz Fudała nowym prezesem PKS Krosno

©Norbert Ziętal

39-letni Janusz Fudała zarządza krośnieńskim PKS. Zastąpił poprzedniego prezesa, odwołanego przez starostę w sierpniu, po tym, jak zastrajkowała załoga.
Nowo prezes PKS podkreślił, że najpilniejszą obecnie sprawą dla firmy jest wdrożenie do końca września działań obniżających ogólne koszty płacy.

- Ponieważ efekty obecnych działań w finansach spółki pojawią się dopiero w lutym 2013 roku, drugim ważnym celem jest zabezpieczenie zewnętrznego źródła finansowania na IV kwartał tego roku - mówi.

Jego zdaniem firma posiada duży atut w postaci stałej liczby pasażerów korzystających z jej usług, a także dobrze rozwiniętą działalność dodatkową: stację paliw, stację diagnostyki samochodów osobowych i ciężarowych, a nawet własne biuro podróży.
- Liczę, że wdrożone działania oraz potencjał spółki pozwolą w roku 2013 stabilnie konkurować na rynku przewozów - dodaje.

Janusz Fudała ma 39 lat, jest żonaty, pochodzi z Przemyśla, mieszka w Rzeszowie. Skończył prawo i historię oraz studnia podyplomowe w Krakowskiej Szkole Biznesu. Jest radcą prawnym. W latach 2009-2011 był prezesem zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacji w Przemyślu, przez dwa następne lata zarządzał Spółdzielnią Inwalidów Praca w Jarosławiu.

Komentarze

Wszystkie komentarze (33) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy na nowiny24.pl

Wideo