Krośnianka projektuje stroje dla McDonald's

Krośnianka projektuje stroje dla McDonald's

Ewa Gorczyca

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Krośnianka projektuje stroje dla McDonald's

©mcdonalds.pl/zaprojektujstroj

Krośnianka Ewa Wroceńska znalazła się w finałowej dziesiątce autorów najlepszych projektów uniformów dla pracowników McDonald's. O tym, kto zwycięży decydują internauci. Głosowanie trwa do 15 maja.
Krośnianka projektuje stroje dla McDonald's

©mcdonalds.pl/zaprojektujstroj

- W konkursie pod hasłem "Zaprojektuj Strój" zdecydowałam się wziąć udział w za namową mojej bliskiej koleżanki - mówi 33-letnia Ewa Wroceńska. - Podsunęła mi ogłoszenie konkursowe, bo jak twierdzi mam talent w kierunku projektowo-modowym. Postanowiłam spróbować. Jeszcze nigdy nie brałam udziału w tego typu przedsięwzięciach, a jednocześnie nie chciałam rozczarować przyjaciółki, której obiecałam, iż przygotuję projekty i zgłoszę je do konkursu.

Akcja miała charakter otwarty - udział w niej mogły wziąć nie tylko osoby, które profesjonalnie zajmują się projektowaniem.
Spośród 500 zgłoszonych propozycji jury (w skład którego wchodziły m.in. projektantka mody Wiola Wołczyńska oraz Danuta Krauze z Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi) wybrało 10, które przeszły do finałowego etapu.

- Wśród finalistów znalazłam się ja - mówi Ewa Wroceńska. - A teraz walczę o główną nagrodę - 20 tysięcy złotych.

Autorka projektu mówi, że zaprojektowane przez nią stroje łączą elegancję, nowoczesność i wygodę.

Według projektu zostały już uszyte prototypy (wykonało je Studio Mody Halina Pągowska), sfotografowano je na modelach podczas sesji zdjęciowej. Efekt można obejrzeć na stronie www.mcdonalds.pl/zaprojektujstroj.
To właśnie internauci wybiorą (głosując na stronie) najlepszy projekt.

Ewa Wroceńska liczy na głosy nie tylko krośnian, ale mieszkańców Podkarpacia. - Możecie głosować na mnie do 15 maja - zachęca. Pieniądze z nagrody chciałaby przeznaczyć na rozwijanie pasji, jaką jest projektowanie.

Ewa Wroceńska jest absolwentką liceum profilowanego w Zespole Szkół Ponadgimnazjanych nr 1 im. J. Szczepanika w Krośnie. Ukończyła Szkołę Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Zajmuje się stylizacją i projektowaniem. Swoje autorskie pomysły opatruje metką "Evikya".

Głosować można raz dziennie. Co setna osoba, która odda głos, otrzyma w nagrodę odtwarzacz MP3.

Nagroda dla najlepszego projektu to 20 tys. zł, za II miejsce - 10 tys. zł, III - 5 tys. zł. Wybrane stroje będą także pokazane na stronach magazynów Cosmopolitan i Olivii.

Zwycięski projekt zostanie wprowadzony do sieci restauracji McDonald,s podczas Euro2012.

Komentarze (3)

Wszystkie komentarze (3) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy na nowiny24.pl

Wideo