W internecie odszukasz grób. Uruchomiono wyszukiwarkę osób...

W internecie odszukasz grób. Uruchomiono wyszukiwarkę osób pochowanych w Krośnie

Ewa Gorczyca

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

W internecie odszukasz grób. Uruchomiono wyszukiwarkę osób pochowanych w Krośnie

©Fot. Tomasz Jefimow

Na oficjalnej stronie urzędu miasta działa wyszukiwarka miejsca pochówku osób zmarłych. Dzięki niej każdy ma możliwość odnalezienia konkretnej osoby pochowanej na cmentarzu komunalnym w Krośnie.
W internecie odszukasz grób. Uruchomiono wyszukiwarkę osób pochowanych w Krośnie

©Fot. Tomasz Jefimow

Baza wyszukiwarki zawiera blisko 23 tysiące zdjęć oraz wiele dodatkowych informacji.

- Podczas tworzenia serwisu dokonano pełnej inwentaryzacji i rozmieszczenia grobów i grobowców wraz z oznaczeniem kwater, rzędów i danymi osób pochowanych - informuje Joanna Sowa, rzeczniczka miasta. - Zawiera imię, nazwisko, daty urodzenia i zgonu, informację o miejscu pochówku np. czy jest to grób pojedynczy, czy grobowiec.
Powstała baza danych, w której odnotowano 21 978 osób pochowanych na cmentarzu komunalnym w Krośnie. Zarejestrowano także 10 957 grobów oraz 22 887 zdjęć grobów i nagrobków.

W bazie znajdują się także dodatkowe informacje z ksiąg osób pochowanych, ksiąg grobów oraz informacje dotyczące rezerwacji miejsca pochówku czy płatności będących w posiadaniu administracji cmentarza.
Baza danych oraz specjalnie wykonana elektroniczna mapa cmentarza są podstawą działania wyszukiwarki. Na mapie zaznaczono także rozmieszczenie alei, punktów czerpania wody, budynków i budowli oraz elementów architektury sakralnej.

Korzystanie z wyszukiwarki jest bardo proste. Trzeba wpisać informacje w odpowiedniej rubryce (minimum jedno kryterium wyszukiwania z dziewięciu). W praktyce wystarczy znać imię i nazwisko a wyszukiwarka wskaże nam potrzebne informacje.

Po kliknięciu w wybrane nazwisko program wskazuje podstronę wyszukanego grobu z informacjami o osobie pochowanej i fotografią nagrobka. Podana jest także dokładna lokalizacja grobu (sektor, rząd i miejsce). Każdy wynik wyszukiwania posiada dołączony podgląd mapy cmentarza oraz wybranego sektora, w którym znajduje się dany grób. Strona umożliwia również drukowanie wyniku wyszukiwania oraz mapy pomocniczej.

Wyszukiwarka jest dostępna pod adresem krosno.pl, na dole na dole po prawej stronie aktualności Dla Mieszkańców lub www.polskie-cmentarze.com/krosno

Komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy na nowiny24.pl

Wideo