Nowiny24
  Polecamy

  Polecamy na weekend

  Rozwiń
  Nowiny24
  Zwiń

  Polecamy na weekend

  Lubisz zagadki logiczne? Jesteś spostrzegawczy? Zmierz się z naszym szybkim testem na inteligencję. Wynik 12/15 będzie sukcesem!

  Juwenalia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie....

  Juwenalia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Koncerty, korowód, wybory miss

  Tomasz Jefimow

  Nowiny

  Nowiny

  Juwenalia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Koncerty, korowód, wybory miss

  ©Tomasz Jefimow

  Najważniejsze wydarzenia związane z Dniami Kultury Studenckiej w Krośnie zaplanowano na czwartek i piątek. Ale studenci Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Stanisława Pigonia świętowanie zaczynają dziś.
  Juwenalia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Koncerty, korowód, wybory miss

  ©Tomasz Jefimow

  Krośnieńskie Juwenalia tradycyjnie rozpoczną się Biegiem Sokoła o puchar Rektora PWSZ. Od sześciu lat wydarzenie cieszy się popularnością zarówno w środowisku akademickim jak i wśród pasjonatów biegania. Dziś o godz. 17 kilkaset osób wybiegnie na 5-kilometrową trasę wytyczoną w okolicach Kampusu Politechnicznego przy ul. Dmochowskiego.

  Jutro studenci będą się bawić w swoim gronie. Zamknięta impreza integracyjna rozpocznie się o godz. 17.30 w kampusie w Suchodole. W trakcie m.in. dyskoteka, ognisko i Festiwal Kolorów.

  W czwartek o godz. 13 w urzędzie miasta studenci odbiorą symboliczne klucze do bram Krosna. Potem odbędzie się debata oxfordzka "Nowe technologie ogłupiają społeczeństwo".

  O godz. 15 w budynku PWSZ przy ul. Kazimierza Wielkiego (sala 2) otwarta zostanie wystawa płatnerska Stanisława Stopkowicza. O tej samej godzinie na rynku zmierzą się strongmeni.

  Wieczorem (o godz. 18.30) na rynku rozpocznie się Juwenaliada, czyli ogólnopolski przegląd zespołów muzycznych. W eliminacjach, spośród ponad 90 grup, wyłoniono 3 Na scenie pojawią się Chevy, Flare oraz Key Story, walcząc o główną nagrodę (5 tys. zł).

  Piątek będzie dniem Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży.

  - To jedyny międzynarodowy akademicki festiwal w południowej Polsce odbywający się regularnie od 7 lat na styku wielu kultur - mówi Joanna Jagiełło-Kuczała z PWSZ.

  Goście z Chińskiej Republiki Ludowej, Kazachstanu, Rosji, Ukrainy, Węgier i Stanów Zjednoczonych zaprezentują się w RCKP o godz. 11. Wstęp wolny.

  O godz. 14 ulicami miasta z RCKP na rynek przejdzie barwny studencki korowód. Na godz. 14.30 zaplanowano Juwenaliową Galę Miss 2018. Po niej (godz. 16.30) - konkurs Kocham Cię Krosno.

  Od godz. 18 koncerty. Wystąpią: Rosarian, Mikrokosmos i Akurat.  ZOBACZ TEŻ: Czterysta rododendronów posadzono w Parku Miejskim w Krośnie

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo