Jak bezpiecznie korzystać z internetu

Jak bezpiecznie korzystać z internetu

ewg

Nowiny

Nowiny

Młodzi ludzie dowiedzą się m.in. jak korzystać z portali i serwisów społecznościowych.

Młodzi ludzie dowiedzą się m.in. jak korzystać z portali i serwisów społecznościowych. ©Archiwum

W Jaśle będą warsztaty dla seniorów, uczniów i maluchów.
Młodzi ludzie dowiedzą się m.in. jak korzystać z portali i serwisów społecznościowych.

Młodzi ludzie dowiedzą się m.in. jak korzystać z portali i serwisów społecznościowych. ©ArchiwumO godz. 8 we wtorek rozpoczną się grupowe warsztaty dla osób dorosłych i seniorów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z internetem. Poznają ogólne wyszukiwarki, dowiedzą się gdzie sprawdzić np.
prognozę pogody, rozkłady jazdy komunikacji miejskiej czy aktualne wiadomości ze świata i regionu. Będzie też okazja do wirtualnego spaceru po jasielskich ulicach dzięki aplikacji Google Maps i odwiedzenia Wirtualnych Muzeów Podkarpacia.

O godz. 10 w planie jest spotkanie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, poświęcone zasadom bezpiecznego korzystania z sieci i radzenia sobie z wirtualnymi zagrożeniami. Młodzi ludzie dowiedzą się jak korzystać z portali i serwisów społecznościowych, których informacji o sobie nie powinno się udostępniać on-line, czym jest cyberprzemoc i co robić w sytuacji, gdy jesteśmy np. prześladowani w Internecie.

Po południu (godz. 13-14) biblioteka zaprasza na indywidualne warsztaty wyszukiwania informacji. Uczestnicy dowiedzą się jak sprawnie poruszać się w Internecie, wyszukiwać informacje, obsługiwać katalogi biblioteczne czy być na bieżąco z interesującymi wydarzeniami. Będzie okazja do poznania serwisów informacyjnych, bibliotek cyfrowych czy stron poświęconych regionowi jasielskiemu.
O 15.30 Klub Sieciaka zaprasza dzieci w wieku 6-12 lat., które dowiedzą się jak bezpiecznie wyszukiwać informacje, uczyć się i tworzyć on-line. W programie zajęć są gry edukacyjne, internetowe słowniki czy aplikacje do rysowania on-line i konkurs.

Wszyscy, którzy we wtorek (11 bm.) odwiedza bibliotekę dostaną ulotki i broszury dotyczące bezpiecznego korzystania z internetu.

Komentarze (2)

Wszystkie komentarze (2) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo