Nowiny24
  Sport

  Sportowy weekend

  Rozwiń
  Dodatkowy pas i światła na Pruchnickiej

  Dodatkowy pas i światła na Pruchnickiej

  Roman Kijanka

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Skrzyżowanie ul. Pruchnickiej z ulicą Słowackiego jest jednym najbardziej uciążliwych w mieście.

  Skrzyżowanie ul. Pruchnickiej z ulicą Słowackiego jest jednym najbardziej uciążliwych w mieście. ©Roman Kijanka

  W tym roku na przebudowę ulicy Pruchnickiej w Jarosławiu przeznaczono 7,5 mln zł. Kolejne 15,5 mln zostanie wydane za rok. Rozbudowana ulicy usprawni dojazd do węzła autostrady oraz do powstałego za wiaduktem centrum przemysłowo - handlowego.
  Skrzyżowanie ul. Pruchnickiej z ulicą Słowackiego jest jednym najbardziej uciążliwych w mieście.

  Skrzyżowanie ul. Pruchnickiej z ulicą Słowackiego jest jednym najbardziej uciążliwych w mieście. ©Roman Kijanka

  Skrzyżowanie ul. Słowackiego z Pruchnicką w Jarosławiu zostanie przebudowane. Pojawi się na nim sygnalizacja świetlna i wysepki na przejściach dla pieszych.

  Dodatkowy pas ruchu pod wiaduktem kolejowym zostanie wykorzystany. Pobiegną pod nim dwie jednokierunkowe drogi rozdzielone filarami. Skrzyżowanie z ul. Strzelecką i budowaną w jej ciągu tzw. "drogą graniczną" zmieni się w rondo. Planowane są także ścieżki rowerowe. Pracę rozpoczną się w tym roku.

  Znikną korki?

  Władze Jarosławia od dawna zabiegały o przebudowę ulicy Pruchnickiej, która stała się głównym dojazdem do bazaru oraz powstałych za wiaduktem kolejowym sklepów i centrów handlowych, firm i urzędów.

  Sugerowano budowę rond, przejść podziemnych, dodatkowe pasy ruchu. Zarząd Dróg Wojewódzkich uwzględnił część z tych propozycji, wybierając tańsze rozwiązania. Tam, gdzie jest to możliwe droga zostanie poszerzona o dodatkowy pas ruchu. Z przejść podziemnych i kładek dla pieszych zrezygnowano.

  Ulica Pruchnicka będzie głównym dojazdem z Jarosławia do węzła autostrady Pawłosiów. Jednak ruch na niej powinien się zmniejszyć po ukończeniu już budowanej małej obwodnicy miasta, czyli tzw. "drogi granicznej".

  Koniec w 2013 roku

  Całkowity koszt przebudowy wyniesie ponad 23 mln zł. Z budżetu państwa przeznaczono ponad 10 mln, 1,5 mln będzie pochodzić z pieniędzy marszałkowskich, resztę pokryją dotacje unijne.

  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie czeka na wykonanie projektu technicznego. Po jego przygotowaniu i wydaniu pozwolenia na budowę przez wojewodę podkarpackiego rozpoczną się prace. Przebudowana droga ma być gotowa w następnym roku.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (16)

  Wszystkie komentarze (16) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo