Jarosławski radny: "MMA to wstrętny sport"

  Jarosławski radny: "MMA to wstrętny sport"

  Kamil Jaworski

  Nowiny

  Nowiny

  Jarosław Pagacz mocno skrytykował pomysł finansowania MMA

  Jarosław Pagacz mocno skrytykował pomysł finansowania MMA ©Kamil Jaworski

  Na sesji Rady Miasta Jarosławia zawrzało kiedy debatowano o finansowaniu przez miasto sportów walki w formule MMA. Uchwała, za którą nie zagłosował ani jeden radny wzbudziła spore kontrowersje
  Jarosław Pagacz mocno skrytykował pomysł finansowania MMA

  Jarosław Pagacz mocno skrytykował pomysł finansowania MMA ©Kamil Jaworski

  Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch chciał przenieść 17 tys. zł z organizacji święta biegowego, m.in. Dziecięcego Biegu Ulicznego i Biegu Malucha na dofinansowanie powstającej w mieście sekcji MMA. - Nikomu nic nie zabieramy. W ramach konkursu nikt nie zgłosił chęci realizacji tego zadania – stwierdził Waldemar Paluch.

  Pomysł żeby pieniądze przeznaczyć na m.in. szkolenie zawodników MMA ostro skrytykował wiceprzewodniczący rady miasta Jarosław Pagacz.


  - Uważam, że sporty walki MMA należą do grupy zjawisk społecznych, które nas cywilizacyjnie cofają. Łożenie miejskich pieniędzy, a te z dziedziny sportu powinniśmy kierować w stronę młodzieży, a więc szerzyć wśród młodzieży ideę tego, według mnie szkodliwego, wstrętnego sportu, uważam za głęboko szkodliwe. Tym bardziej, że przenosimy pieniądze z pięknego sportu jakim jest lekkoatletyka, z biegów – przekonywał Pagacz.

  Sekcja MMA powstaje przy klubie Towarzystwo Sportowe Międzyszkolny Klub Sportowy „SAN”. Prezes tego klubu Piotr Pajda krytykuje słowa radnego.

  - Była to bulwersująca wypowiedź, całe środowisko tej dyscypliny zostało obrażone. Oferta miasta powinna być wszechstronna bo takie jest społeczeństwo. Jakiś interes lokalnej społeczności został więc pominięty. Są ludzie o różnych charakterach i zamiłowaniach. Jest zapotrzebowanie na rywalizację fizyczną także w formule MMA. Powinniśmy szukać alternatywnych ofert spędzania czasu młodzieży i starszej młodzieży. Bo akurat w MMA sprawa dotyczy starszej młodzieży – twierdzi Pajda.

  Komentarze (36)

  Wszystkie komentarze (36) forum.nowiny24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo