Nowiny24
  Sport

  Sportowy weekend

  Rozwiń
  Wymyślili historię o kradzieży. Za karę sprzątają wokół...

  Wymyślili historię o kradzieży. Za karę sprzątają wokół kościoła

  Beata Terczyńska,KWP

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Wymyślili historię o kradzieży. Za karę sprzątają wokół kościoła

  ©Archiwum policji

  Dwóch nastolatków z Dębicy wymyśliło kradzież górskich rowerów o wartości 1,4 tys. zł. Okazało się, że do żadnego przestępstwa nie doszło, a pokrzywdzeni mają się z czego tłumaczyć.
  Wymyślili historię o kradzieży. Za karę sprzątają wokół kościoła

  ©Archiwum policji

  Policjantów o kradzieży rowerów powiadomił ojciec jednego z pokrzywdzonych. Zgłosił on, że syn wraz z kolegą jeździli na rowerach na terenie jednej z dębickich parafii. W pewnym momencie zza krzaków podbiegło do nich dwóch młodych ludzi w wieku ok. 16 lat i zabrali im rowery.

  Podczas wyjaśniania całego zajścia okazało się, że "pokrzywdzony" 13-latek wraz z kolegą podpalił trawę w pobliżu kościoła. W momencie, gdy chłopcy zostali przyłapani przez ministrantów, uciekli pozostawiając rowery. Ministranci schowali rowery na plebani, a ksiądz zadzwonił do ojca jednego z chłopców, aby zgłosił się po odbiór jednośladów.

  Ostatecznie ojciec "pokrzywdzonego" ustalił z księdzem, że odpowiednią karą dla chłopców za podpalenie i zmyślenie historii o kradzieży, będzie spędzenie przez nich jednego dnia na sprzątaniu terenu wokół kościoła. Rowery wróciły do właścicieli.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo