Będzie konkurs na przebudowę dworca w Dębicy

Będzie konkurs na przebudowę dworca w Dębicy

Sławomir Oskarbski

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Będzie konkurs na przebudowę dworca w Dębicy
Będzie konkurs na przebudowę dworca w Dębicy

Koleje i miasto wspólnie chcą znaleźć inwestora, który zajmie się zmianą wyglądu dworca PKP i jego otoczenia. ©Fot. Paulina Sroka

W przyszłym roku może zostać ogłoszony konkurs na zagospodarowanie dworca PKP i jego okolic. Miasto dogadało się już w tej sprawie z koleją.
Dworzec kolejowy chluby miastu nie przynosi, ale PKP nie zamierzają inwestować w poprawę jego wyglądu, na czym zależy władzom grodu nad Wisłoką. Strony zawarły jednak niedawno umowę intencyjną, że wspólnie będą szukać inwestora, który zagospodaruje dworzec i jego okolice.

Chodzi o teren od przejazdu kolejowego koło zakładów mięsnych aż po stację paliw u zbiegu ulic Głowackiego i Kościuszki.
Zdecydowana większość tego obszaru należy do PKP. Był pomysł, żeby miasto przejęło teren od kolei i wtedy zajęło się zmianą wizerunku dworca.

- Zdecydowaliśmy o wspólnym szukaniu inwestora, bo zmiany własnościowe długo by trwały i opóźniły cały proces zagospodarowania terenu - mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy.

Dzięki porozumieniu miasta z PKP już na początku przyszłego roku ma być ogłoszony konkurs na koncepcję zagospodarowania kolejowych terenów. Jakiś czas temu inwestowaniem w tym miejscu zainteresowanych było kilku biznesmenów. Dzięki konkursowi będą oni mogli przedstawić swoje wizje.
Komentarze

Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Wideo