"Wąskie gardło" na trasie Dębica-Mielec będzie przebudowane

"Wąskie gardło" na trasie Dębica-Mielec będzie przebudowane

Paulina Sroka

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

"Wąskie gardło" na trasie Dębica-Mielec będzie przebudowane
"Wąskie gardło" na trasie Dębica-Mielec będzie przebudowane

Wiadukt na Sandomierskiej to prawdziwa zmora kierowców. Przejazd jest wąski i niski. Za dwa lata ma tutaj ruszyć przebudowa. ©FOT. PAULINA SROKA

- Dziury, ciasno i nisko - tak w skrócie można opisać przejazd pod wiaduktem kolejowym na ul. Sandomierskiej. Ma się to zmienić.
PKP Polskie Linie Kolejowe SA nareszcie zdecydowały o przebudowie tzw. "wąskiego gardła", na które od zawsze narzekali kierowcy. Gdy planowano wyczekiwany remont trasy Dębica-Mielec, wszyscy chcieli, żeby objął również wiadukt. Zabiegali o to burmistrz i wójt miasta i gminy Dębica, dębicki starosta, marszałek, wojewoda podkarpacki, a nawet posłowie i senatorowie z naszego regionu.

Przełom w sprawie

Jednak zarząd PKP PLK SA wciąż odpowiadał, że na razie nic z tego, bo nie ma pieniędzy.
Jakikolwiek konkretny termin modernizacji wiaduktu stał pod znakiem zapytania nawet wtedy, gdy wiosną br., między Mielcem i Dębicą, ruszały już roboty drogowe. Przełom w sprawie pojawił się zaledwie kilka dni temu.
Przebudowa za dwa lata

Najwyraźniej starania samorządowców i parlamentarzystów odniosły skutek, bo do wojewody trafiło pismo od Włodzimierza Żmudy, naczelnego dyrektora PKP PLK oddział w Krakowie.

- "Ogłoszenie postępowań przetargowych (dot. przebudowy wiaduktu - dopisek red.) planowane jest na początku 2010 roku, natomiast rozpoczęcie robót budowlanych na przełomie I/II kwartału 2011r." - pisze Żmuda i dodaje, że prace na Sandomierskiej będą częścią modernizacji linii kolejowej Kraków-Rzeszów.
Zostaną tylko przykre wspomnienia

- I bardzo dobrze. Wprawdzie do przebudowy jeszcze daleko, ale przynajmniej jest już jakiś konkret - cieszy się Michał Szczepanek z Dębicy, który pod wiaduktem przejeżdża codziennie, pokonując drogę do pracy.

- Wiecznie jak nie korki, to dziury. Nie mówiąc o tym, że TiR-y nie miały szans przejechać przez "wąskie gardło" - dodaje Tomasz, kierowca z firmy Omega Pilzno. - Mam nadzieje, że po remoncie to będą tylko przykre wspomnienia...

Komentarze

Wszystkie komentarze (1) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy na nowiny24.pl

Wideo