Nowiny24
  Polecamy

  Polecamy na weekend

  Rozwiń
  Nowiny24
  Zwiń

  Polecamy na weekend

  Lubisz zagadki logiczne? Jesteś spostrzegawczy? Zmierz się z naszym szybkim testem na inteligencję. Wynik 12/15 będzie sukcesem!

  17 maja - finał konkursu na najlepszą symulację rozprawy...

  17 maja - finał konkursu na najlepszą symulację rozprawy karnej

  Beata Terczyńska/mat. organizatora

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  17 maja o godz. 9, w sali nr 2 Sądu Rejonowego w Rzeszowie przy ul. Kustronia 4, rozpocznie się finał konkursu na najlepszą symulację rozprawy karnej, wieńczący projekt „Uczeń i prawo”.
  Projekt zorganizowany został przez Koło Naukowe Postępowania Karnego i Prawa Karnego Wykonawczego „Temida”, działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jego ideą jest poszerzanie świadomości prawnej wśród uczniów oraz pogłębianie wiedzy z zakresu postępowania karnego u studentów prawa.

  Przez ostatnie tygodnie studenci WPiA UR, wspólnie z uczniami szkół ponadgimnazjalnych, pracowali nad scenariuszem rozprawy, by w dniu finału licealiści mogli przedstawić go przed jury, złożonym z praktyków i teoretyków prawa.


  W bieżącym roku odbędzie się już druga edycja konkursu „Uczeń i prawo”. W poprzedniej wzięły udział szkoły z Rzeszowa, Jasła oraz Sokołowa Małopolskiego. Według członków jury zaprezentowały one wysoki poziom przygotowania merytorycznego oraz aktorskiego. Sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie, członek jury projektu, Adam Przysada, podsumowując zeszłoroczne wydarzenie poprzez przywołanie słów Jana Zamoyskiego „Takie będą Rzeczypospolite jak ich młodzieży chowanie” podkreślił wagę organizowania takich inicjatyw.

  W tym roku w role uczestników procesowych wcielą się uczniowie z: Liceum Ogólnokształcącego w Błażowej,Zespołu Szkół nr 2 im. Tadeusza Rejtana w Rzeszowie oraz I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie.
  Opiekunem przedsięwzięcia ponownie jest doktor Arita Masłowska, Sędzia Sądu Rejonowego w Rzeszowie.

  Patronami wydarzenia „Uczeń i Prawo” są: Okręgowa Rada Adwokacka w Rzeszowie, Okręgowa Izba Radców Prawnych w Rzeszowie, Przewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Wojewoda Podkarpacki, Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo