Ważne zwycięstwo siatkarek Stali Mielec: zdjęcia

Tomasz Leyko
Radość mielczanek z wygranej.
Radość mielczanek z wygranej. Tomasz Leyko
Siatkarki Stali Mielec zrobiły pierwszy krok do utrzymania w PlusLidze Kobiet. W 1. meczu play-out o 9. miejsce pokonały AZS Białystok 3:0.
Stal Mielec - AZS BiałystokW pierwszym meczu barażowym siatkarki Stali Mielec (żółte stroje) pokonały AZS Białystok 3:0.

Stal Mielec - AZS Białystok

Gdy w I partii białostoczanki prowadziły już 20:15 w hali było niewielu optymistów. Zespół z Mielca postawił jednak ścianę nie do przejścia w postaci bloku, świetną serię na zagrywce miała Marzena Wilczyńska i zrobił się remis 20:20. Za chwilę z przechodzącej piłki huknęła Sylwia Pycia, która w kolejnej akcji zablokowała Sinead Jack (22:20).

Przyjezdne nie pasowały i zablokowały atak Rity Liliom, ale Stal była na fali i kolejne 3 akcje znów należały do niej.

W kolejnym secie mielczanki zdeklasowały wręcz akademicki zespół. Gospodyniom wychodziło prawie wszystko stąd też spora przewaga 12:7, 15:7, 20:8.

W trzecim Stal mogła wygrać, AZS musiał. To było widoczne w poczynaniach obu ekip. Stal nawet przegrywając grała spokojnie, z koncentracją. Długo trwała ciosów. Stal przyspieszyła po drugiej przerwie technicznej. Gdy "Gwoździa" w parkiet wbiła Kociova było 18:15 dla Stali i to mielczanki rządziły już do końca seta i meczu.

STAL MIELEC - AZS BIAŁYSTOK 3:0 (25:22, 25:18, 25:19)

STAL: Szymańska, Kociova, Kandora, Pycia, Babicz, Liliom, Wojtowicz (libero) oraz Wilczyńska.

AZS: Muhlsteinova, Sieradzan, Kuczyńska, Jack, Kruk, Kovalenko, Durajczyk (libero) oraz Łozowska, Szeszko, Thompson, Cabajewska.