Walkower w IV lidze. Żurawianka Żurawica dopisuje trzy punkty

Marcin Jastrzębski
Na boisku w Przemyślu padł wynik 3-0 dla Czuwaju, ale ekipie miejscowych nie miał prawa zagrać trener Marek Rybkiewicz. fot. Łukasz Solski
Wydział Gier Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zweryfikował zawody z 28 kwietnia br. (22. kolejka), w których Czuwaj Przemyśl rywalizował z Żurawianką Żurawica jako walkower 0-3.

Powodem jest gra nieuprawnionego do gry w tym meczu zawodnika - Marka Rybkiewicz, de facto trenera "harcerzyków".

W 19. kolejce (7 kwietnia) w starciu Czuwaju z Cosmosem (na boisku 2-6) Rybkiewicz na boisku otrzymał czwartą żółtą kartkę w sezonie. W drugiej połowie został zmieniony i spotkanie oglądał z ławki rezerwowych.

W 64. minucie spotkania trener Czuwaju za krytykę decyzji sędziego Grzegorza Chudego z Dębicy otrzymał czerwoną kartkę, a Wydział Dyscypliny Podkarpackiego ZPN-u ukarał go dyskwalifikacją na trzy spotkania.

Biorąc pod uwagę boiskowe "żółtko" i karę WD "Ryba" w sumie powinien odbyć karę w czterech kolejnych pojedynkach: z Wisłoką Dębica, z Crasnovią Krasne, z Czarnymi Jasło i z Żurawianką Żurawica (28 kwietnia br.).

W starciu Żurawianką jednak zagrał i za to dość efektowne zwycięstwo, przemyślanie punktów już nie mają. Wzbogaciła się za to walcząca o utrzymanie "Żurałka".