UKS Szóstka Jasło wygrała turniej FOR BG Cup 2011

Marek Dybaś
Drużyna UKS Szóstka Jasło wygrała silnie obsadzony Międzynarodowy Halowy Turniej Piłki Nożnej trampkarzy FOR BG Cup 2011 dla zawodników rocznika 2002 i młodszych, który rozgrywany był na terenie Centrum Sportowo - Rekreacyjnego Sport Center Kraków - Skotniki.

W tyle zostały takie drużyny, jak Legia Warszawa, Lech Poznań, czy Wisła Kraków.

Na turniej, co roku zjeżdżają się najlepsze polskie drużyny oraz zaproszone ekipy z zagranicy.

Zawody mają cel charytatywny. To wsparcie dla Fundacji Otwarte Ramię Białej Gwiazdy "FOR BG", zajmującej się ułatwianiem ludziom niepełnosprawnym dostępu do aren sportowych.

W tym roku w turnieju wzięły udział: Legia Warszawa, Lech Poznań, Wisła Kraków, Cracovia Kraków, Arka Gdynia, Lechia Gdańsk, Hutnik Kraków, Motor Lublin, Śląsk Wrocław, Raków Częstochowa, Stadion Śląski, Sprint Katowice, APN Raków Częstochowa, Bencol Kosice (SK), Zagłębie Sosnowiec, Santos Gdańsk, MFK Kosice (SK), OBF Roznava (SK), Polonia Bytom oraz UKS Szóstka Jasło.

W rozgrywkach grupowych "6" rozegrała cztery spotkania, wygrywając kolejno z Rakowem Częstochowa 1:0, MFK Kosice 2:0, Zagłębiem Sosnowiec 4:0 i Legią Warszawa 2:1.
Jako jedyny zespół turnieju team z Jasła ukończył rozgrywki grupowe z kompletem 12 punktów.

Awans do 1/8 finału, skazywanej "na pożarcie" szóstki był już dla wszystkich wielkim zaskoczeniem, a jaślanie walczyli dalej. W ćwierćfinale pokonali Lechię Gdańsk 1:0, w półfinale ekipę Stadionu Śląskiego, w rzutach karnych 4:3, a w finale UKS Raków Częstochowa 1:0.

To kolejne, po zwycięstwie rocznika 2002 w Adidas Cup, drugim miejscu rocznika 2000 w Adidas Cup i trzecim miejscu w turnieju ORLIKA o puchar Donalda Tuska, zwycięstwo UKS 6 Jasło, pod wodzą trenera Artura Tomaszewskiego w mocno obsadzonym ogólnopolskim turnieju.