Tym razem nie udało się odwrócić losów spotkania. UKS Szóstka Mielec zatrzyma przez Joker Świecie [ZDJĘCIA, KIBICE]

Kuba Zegarliński
Tym razem nie udało się odwrócić losów spotkania. UKS Szóstka Mielec walczyła, na ile tylko mogła, ale w ostatecznym rozrachunku musiała uznać wyższość Jokera Świecie. Dla mielczanek była to czwarta porażka w tym sezonie, z kolei dla rywalek była to czwarta wygrana z rzędu.

Początek meczu wcale nie zapowiadał porażki. Mielczanki opromienione ubiegłotygodniową wygraną w Tarnowie, rozpoczęły znakomicie. Zdobyły kilka punktów z rzędu i bardzo szybko uzyskały pokaźną przewagę.

Równie szybko jednak w dobrze pracującą maszynę trenera Romana Murdzy, ktoś wsypał konkretną szuflę piachu. Na parkiecie zaczęły rządzić przyjezdne, a mielczanki musiały zadowolić się rolami statystek.

Tak było przez dwa sety, ale w trzecim nastąpiło przełamanie. Szóstka tę partię wygrała bardzo pewnie do 17. Czwarty set na początku był wyrównany, ale z czasem Jokerki wyszły na prowadzenie czterema punktami, które później zwiększyły do 17:10. Ambitne gospodynie nie potrafiły już ich zatrzymać.

-W naszym zespole wciąż brakuje doświadczenia. Zawodniczki nadal muszą uczyć się tej pierwszej ligi. Tu każdy przestój w grze, natychmiast wykorzystywany jest przez rywalki – tłumaczył trener Roman Murdza.

Po spotkaniu odbyły się licytacje pamiątkowych przedmiotów. W ten sposób udało się uzbierać prawie siedem tysięcy złotych. Kwota ta zasili konto Szóstki, która boryka się z problemami finansowymi.

UKS SMS Szóstka Mielec – Joker Świecie 1:3

Sety: 17:25, 21:25, 25:17, 18:25.

Szóstka: Szymańska, Gorzkiewicz, Mich, N. Murdza, Krycka, W. Murdza (libero), Pfeifer, Kusik, Cur, Daniluk, Mikołajewska, Matejko, Koza (libero). Trenerzy: Roman Murdza i Krystian Pachliński.