Torunianie awansowali w Przemyślu

Wacław Burzmiński
"Przemyskie Niedźwiadki" nie zagrają jesienią w I lidze. Nz. w akcji Tomasz Przewrocki z przemyskiej ekipy. Dariusz Delmanowicz
Siden Toruń zajął w Przemyślu 1 miejsce w turnieju barażowym o awans do I ligi. Miejsowa Polonia zajęła 3, ostatnie miejsce.

Do ostatniego meczu trzeba było czekać na zdobywcę pierwszego miejsca w trzydniowym turnieju czołowych II-ligowców, premiowanego awansem. Zdobyła go ekipa z Torunia, odnosząc dwa zwycięstwa. Gospodarze, chociaż się starali, ustąpili rywalom, ale wstydu nie przynieśli.
Po drugim barażowym meczu, w którym ekipa z Torunia pokonała rywala z Pleszewa, przemyska drużyna, aby awansować, musiała wygrać w ostatnim pojedynku z toruńskim zespołem przewagą 17 punktów. Było to niezwykle trudne zadanie i tylko nieliczni wierzyli w takie rozstrzygnięcie. Toruński SIDEn Polski Cukier, mający w swoich szeregach m.in. najwyższego koszykarza w Polsce Dawida Przybyszewskiego (215 cm), nie pozostawił złudzeń kto jest lepszy, ale w drugiej kwarcie przeżywał trudne chwile. Jednak pewnie pokonał Polonię i cieszy się z "przepustki" do I ligi.
Ekipy z Torunia i Pleszewa, naszpikowane zawodnikami występującymi poprzednio na boiskach I ligi i ekstraklasy, przewyższały Polonię nie tylko doświadczeniem. Były mocniejsze pod względem fizycznym, agresywnie kryły, skutecznie kontrowały i, wykorzystując wysoki wzrost, panowały na obu tablicach. Polonii pozostaje satysfakcją, że w meczu z Pleszewem wygrała drugą połowę różnicą trzech punktów. (45:42), a z Toruniem przegrywała do przerwy zaledwie 40:42.

Wyniki spotkań: Polonia - Florentyna Pleszew 78:92 (18:22, 15:28, 22:24, 23:18). Sędziowali Maciej Guzik i Wojciech Majcherowicz (Katowice). Widzów 800. Florentyna - SIDEn Polski Cukier Toruń 67:79 (12:21, 17:20, 24:16, 14:22). Sędziowali Michał Szybisty (Rzeszów) i Krzysztof Sokulski (St. Wola). Widzów 250. Toruń - Polonia 80-67 (29:17, 13:23, 26:13, 12:14). Sędziowali Michał Proc (Warszawa) i Mariusz Krzewiński (Zgierz). Widzów 500.
Punkty dla Polonii: Garbacz 11 (2x3) i 17 Tomasz Przewrocki 18 (5 as.) i 16, Rafał Sebrala 7 i 2 Grzegorz Sołtysiak 16 (9 zb.) i 10, Michał Musijowski 10 (1x3, 5 as.) i 8, Damian Turczyński 3 i 0, Bartosz Bal 3 i 4 , Łukasz Nowak 2 i -, Michał Nowakowski 8 (2x3) i 3, Kindlik - i 7.