Tauron Hokej Liga. Pierwsza wygrana Marma Ciarko STS-u Sanok! Zdjęcia z meczu i trybun

Hokeiści z Sanoka wygrali pierwszy mecz w sezonie
Hokeiści z Sanoka wygrali pierwszy mecz w sezonie Tomasz Sowa
Marma Ciarko STS Sanok wygrał pierwszy mecz w tym sezonie - team z Podkarpacia pokonał przed własną publicznością PZU Podhale Nowy Targ.

Zaczęło się niezbyt ciekawie dla STS-u, bo to goście jako pierwsi objęli prowadzenie i ich minimalnym prowadzeniem zakończyła się też premierowa odsłona. Bardziej obfita w gole była druga tercja, ale ponieważ zakończyła się ona wygraną sanoczan 2:1 w całym meczu był remis. Ostatnia tercja należała już jednak do gospodarzy - pierwsze skrzypce grał tercet Tamminen, Filipek i Vittanen. Po ich akcjach padły dwa (jak się potem okazało) decydujące gole i drużyna z Sanoka mogła się cieszyć z pierwszej wygranej w tym sezonie.

Marma Ciarko STS Sanok - PZU Podhale Nowy Targ 4:2

Tercje. 0:1, 2:1, 2:0.

Bramki: 0:1 Wronka 6-w przewadze (asysta: Szczechura), 1:1 Miccoli 30 (Fus, Monteleone), 1:2 Załamaj 32 (Kapica, Wronka), 2:2 Viitanen 37 (Lindberg), 3:2 Tamminen 41 (Filipek, Viitanen), 4:2 Filipek 49 (Tamminen, Viitanen).

STS: Tamminen - MacEachern, Lindberg, Viitanen, Tamminen, Kivinen - Monteleone, Alho, Bukowski, Ceder, Luusuaniemi - Florczak, Musioł, Sienkiewicz, Miccoli, Filipek - Najsarek, Dobosz, Rybnikar, Fus. Trener Elmo Aittola.

Podhale: Lindskoug - Tomasik, Mrugała, Kapica, Lorraine, Wronka - Załamaj, Kudzin, Szczechura, Cichy, Themar - Horzelski, Słowakiewicz, Bochnak, Neupauer, Wielkiewicz - Michalski, Kamiński, Soroka, Worwa. Trener Rafał Sroka.

Kary: 8-10. Strzały: 30-28. Widzów: 1600.