Szóstka Mielec i Karpaty Krosno krok od utrzymania się w 1 lidze siatkarek [WYNIKI, RELACJE]

KZ, sec, luci
Szóstka Mielec pokonała dwukrotnie na wyjeździe wyżej notowane rywalki.
Szóstka Mielec pokonała dwukrotnie na wyjeździe wyżej notowane rywalki. Oliwer Kubus/Archiwum
Po jednym zwycięstwie dzieli podkarpacki duet w 1 lidze siatkarek od zachowania ligowego bytu. Szóstka Mielec i Karpaty Krosno w pierwszych meczach play-out wygrały po dwa mecze.

Krosno Glass Karpaty AZS PWSZ - WTS Włocławek 3:0 i 3:0

Sety: 25:19, 25:21, 25:15 i 25:17, 25:20, 25:17.

Karpaty: Bimkiewicz, Orzyłowska, Klekot, Filipek, Stronias, Muszyńska oraz Filipowicz (libero), Machowska (libero), Kęsik. Trener Dominik Stanisławczyk.

Widzów 500 i 500. Stan play-out 2:0.

Do połowy dwóch pierwszych setów toczyła się wyrównana walka. W partii otwarcia krośnianki próbowały zyskiwać przewagę od stanów 3:3, 11:11 i 18:18.

Na szczęście końcówka, tego trudnego seta, należała już do Karpatek, które wygrały do 19.

Jeszcze trudniej miejscowe miały w drugim secie. Przegrywały bowiem 12:15, 15:18, co zagroziło pomyślnemu dotychczas przebiegowi meczu. Od tej pory wszakże krośnianki przejęły inicjatywę, seryjnie zdobywając punkty. Ostatnia odsłona toczyła się już pod dyktando miejscowych.

BlueSoft Mazovia Warszawa - UKS SMS Szóstka Mielec 1:3 i 1:3

Sety: 25:16, 19:25, 15:25, 26:28 i 24:26, 18:25, 25:19, 23:25

Szóstka: Wołoszyn, Mikołajewska, Pfeifer, Kusik, Szymańska, Rzenno, W. Murdza (libero) oraz Mich, N. Murdza, Matejko, Daniluk i Krycka (libero). Trener Roman Murdza.

Nie ma co ukrywać, taki wynik pierwszego spotkania z pewnością był zaskoczeniem. Mielczanki nie były faworytkami, również ze względu na to, że w rundzie zasadniczej z drużyną z Warszawy nie ugrały nawet seta. Teraz było jednak zupełnie inaczej, a do wygranej nasz zespół poprowadziła doświadczona , Agnieszka Wołoszyn.

W drugim meczu mielczanki potwierdziły formę z soboty i również wygrały. W rywalizacji do trzech zwycięstw prowadzą 2:0. W sobotę rywalizacja przenosi się do Mielca.

INNE WYNIKI

Play-off * ćwierćfinały (do 3 wygranych)MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Politechnika Śl. Gliwice 3:0 (25:22, 25:17, 25:18) i 3:0 (25:10, 25:18, 25:22)
Solna Wieliczka - Wisła Warszawa 1:3 (25:19, 23:25, 20:25, 27:29) i 1:3 (26:24, 23:25, 19:25, 22:25)
PWSZ Tarnów - Uni Opole 3:0 (25:20, 25:17, 25:15) i 3:1 (25:21, 12:25, 25:13, 25:18)
Energetyk Poznań - Joker Piła 1:3 (25:16, 19:25, 15:25, 26:28) i 0:3 (18:25, 16:25, 23:25)

POPULARNE NA NOWINY24/SPORT:

Janczyk i cała reszta. Niespełnione talenty polskiej piłki

TOP 5 transferów bezgotówkowych tej zimy w Ekstraklasie

Piękne kobiety rozebrały się... charytatywnie

Kamila Witkowska z Developresu Rzeszów po meczu z MKS-em Kalisz: Mamy półfinał, osiągnęłyśmy pierwszy cel