Szczypiorniści Czuwaju Przemyśl rozgromili Kusego Kraków

Wacław Burzmiński
Czuwaj Przemyśl pokonał Kusego Kraków.
Czuwaj Przemyśl pokonał Kusego Kraków. Dariusz Delmanowicz
Zawodnicy Czuwaju Przemyśl łapią chyba drugi oddech po serii nieudanych mecze znów zaczynają zwyciężać. Tym razem pokonali u siebie Kusego Kraków 42-27.

Przebieg meczu do 40. minuty nie wskazywał, że przemyślanie tak zdecydowanie pokonają krakowskich "akademików', wśród których brylował rozgrywający Mateusz Zubik, zdobywca 7 goli. Owszem, nasi poza początkiem (0-1) prowadzili w pierwszej połowie przewagą dwóch - trzech bramek, ale w 19. min. wspomniany Zubik doprowadził do wyrównania (11-11). Na szczęście, czuwajowcy złapali drugi oddech i z 3-bramkowym zapasem zeszli na przerwę.

W drugiej odsłonie sytuacja powtórzyła się - krakowianie trzykrotnie doprowadzili do remisu (18-18, 19-19, 20-20), lecz miejscowi nie pozwolili im na więcej. W 41. minucie, po indywidualnej akcji lewoskrzydłowego Maurycego Kostki (najlepszy występ w barwach Czuwaju) przez całe boisko, przemyślanie wygrywali 25-21. Po czym złapali trzeci oddech, deklasując rywala. W ostatnich 20. minutach rzucili oni aż 17 bramek, tracąc tylko 6.

- Trochę gorzej broniliśmy przez 40 minut, dlatego też wynik nie był pewny, ale w końcu przełamaliśmy opór Kusego i ten "pękł" - usłyszeliśmy od Bogusława Kubickiego, trenera Czuwaju. - W końcówce graliśmy już rezerwą, ale ta nie roztrwoniła 15 -bramkowej przewagi.

CZUWAJ POSIR PRZEMYŚL - KUSY KRAKÓW 42-27 (18-15)

CZUWAJ: Sar - Baraniecki 2, Kalinowski 8, Kroczek 5, Kostka 13, Stołowski 4 (1 z karnego), Cypryś 3 oraz Błażkowski 4, Kowalski 3, Hataś, Picur, Szkarpecki, Pielech, Kotowicz.

SĘDZIOWALI Jakub Czochra i Marcin Czop (Zamość).

KARY: 6 min - 6 min.