MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lista Lewicy w okręgu świętokrzysko - małopolskim do Parlamentu Europejskiego. Na czele Andrzej Szejna

Agata Kowalczyk
Agata Kowalczyk
Stanisław Wróbel
Stanisław Wróbel
Na kolejnych slajdach prezentujemy wszystkich kandydatów Lewicy w okręgu świętokrzysko - małopolskim do Parlamentu Europejskiego>>>
Na kolejnych slajdach prezentujemy wszystkich kandydatów Lewicy w okręgu świętokrzysko - małopolskim do Parlamentu Europejskiego>>>
Lewica przedstawiła listy kandydatów do Parlamentu Europejskiego. Jedynką w okręgu świętokrzysko - małopolskim jest Andrzej Szejna, który już raz był europosłem a obecnie jest posłem ze Świętokrzyskiego i wiceministrem spraw zagranicznych. Kolejne miejsca zajmą ludzie z Małopolski. Ze Świętokrzyskiego jest jeszcze dwóch kandydatów.

Lista Lewicy w okręgu świętokrzysko - małopolskim do Parlamentu Europejskiego

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 9 czerwca. Polacy, po raz piąty w historii, wybiorą swoich przedstawicieli, którzy w Brukseli i Strasburgu będą zajmować się najważniejszymi dla europejskiej wspólnoty sprawami.

Jedynką w okręgu świętokrzysko - małopolskim jest Andrzej Szejna, który już raz był europosłem a obecnie jest posłem ze Świętokrzyskiego i wiceministrem spraw zagranicznych. Pochodzi z Końskich, od lat jest szefem Lewicy w Świętokrzyskiem i wiceszefem Lewicy w Polsce.

W galerii zdjęć zobaczcie kto znalazł się na liście Lewicy do Parlamentu Europejskiego w okręgu świętokrzysko-małopolskim. Kandydaci także od strony prywatnej

Oto lista Lewicy do Parlamentu Europejskiego, okręg Świętokrzyskie i Małopolska

  • 1. Andrzej Szejna, Kielce, Końskie - Świętokrzyskie
  • 2. Dorota Kolarska. Kraków - Małopolskie
  • 3. Joanna Lipińska — Piekarska, Kraków - Małopolskie
  • 4. Dominik Żak, Skarżysko-Kamienna - Świętokrzyskie
  • 5. Alina Anioł, Sandomierz - Świętokrzyskie
  • 6. Paweł Kobielusz, Oświęcim - Małopolskie
  • 7. Joanna Hańderek, Kraków - Małopolskie
  • 8. Robert Kukla, Gorlice - Małopolskie
  • 9. Piotr Jakubiec, Bochnia - Małopolskie
  • 10. Magdalena Dropek, Żywiec - Małopolskie

W wyborach posłów do Parlamentu Europejskiego w Rzeczypospolitej Polskiej wybiera się 53 posłów w 13 okręgach wyborczych. Przypominamy, że okręg świętokrzysko - małopolski, w którym startować będą kandydaci z regionu jest największy w Polsce, uprawnionych do głosowania jest w nim aż 3,5 miliona wyborców.

Jak przelicza się głosy na mandaty wyborcze? Wyjaśnia Adam Michcik, dyrektor kieleckiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego.

- Po zakończeniu głosowania zliczane są wszystkie głosy zdobyte w kraju przez poszczególne komitety wyborcze. W podziale mandatów uczestniczą tylko te komitety, które otrzymały co najmniej 5 procent głosów w skali kraju. Następnie ustala się ile mandatów otrzymały poszczególne komitety w całej Polsce przeliczając głosy na mandaty metodą D'Hondta. Później tak zwaną metodą ,,największych reszt” dzieli się mandaty zdobyte przez dany komitet pomiędzy jego listy okręgowe. Gdy już to mamy, liczymy ile komitet zdobył mandatów w każdym okręgu wyborczym. Mandaty otrzymują kandydaci z największą liczbą głosów na danej liście - szczegółowo tłumaczy Adam Michcik.

W galerii zdjęć zobaczcie kto znalazł się na liście Lewicy do Parlamentu Europejskiego w okręgu świętokrzysko-małopolskim. Kandydaci także od strony prywatnej

od 7 lat
Wideo

Zamach na Roberta Fico. Stan premiera Słowacji jest poważny.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie