Grupa Energa obdarowała Sanok [WIDEO, FOTO]

  Grupa Energa obdarowała Sanok [WIDEO, FOTO]

  Agnieszka Przystaś

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  Miasto Sanok odebrało nagrodę za zwycięstwo w naszym plebiscycie „Świeć się z Energą” i Nowinami. Według czytelników jest najpiękniej oświetlonym miastem na Podkarpaciu.
  Nagrody rzeczowe trafiły do organizacji, które na co dzień pomagają osobom potrzebującym
  1/5
  przejdź do galerii

  Nagrody rzeczowe trafiły do organizacji, które na co dzień pomagają osobom potrzebującym ©Bartosz Frydrych

  „Świeć się z Energą” to coroczny plebiscyt, w ramach którego wybierane jest najpiękniej oświetlone na święta miasto w każdym z województw Polsk; potem głównego zwycięzcę wyłania się spośród wszystkich laureatów.

  Podczas tegorocznego plebiscytu pula nagród, ufundowanych przez firmy Energa SA oraz Energa Oświetlenie, dla miast była rekordowa i miała wartość aż 200 tysięcy zł. Dla głównego zwycięzcy, czyli najpiękniej oświetlonego miasta w Polsce, przeznaczono urządzenia o wartości 50 tysięcy złotych, zaś do każdego z piętnaściorga pozostałych finalistów, czyli zwycięzców etapu regionalnego, trafił sprzęt za 10 tysięcy złotych.

  Sanok najpiękniej oświetlony


  Podczas trwania konkursu każdy mógł zgłosić swoje miasto i przesłać zdjęcie, na którym uwidocznił rozświetlone dekoracje świąteczne. Na Podkarpaciu napłynęły zgłoszenia z Rzeszowa, Mielca, Krosna, Strzyżowa, Dębicy, Przemyśla, Jarosławia, Łańcuta, Tarnobrzega i Sanoka. Ostateczną walkę wygrał Sanok, zdobywając aż 2353 głosy.

  Nagroda została wczoraj przekazana przez przedstawicieli grupy Energa. - Chciałbym podziękować organizatorom konkursu „Świeć się z Energą”. Dziękuję mieszkańcom Sanoka, ale też turystom i mieszkańcom Podkarpacia, którzy głosowali na to, by Sanok rzeczywiście zdobył pierwsze miejsce - podkreślał wczoraj podczas oficjalnego przekazania nagród burmistrz Sanoka Tadeusz Pióro.


  Nagrody trafią do potrzebujących


  Sanok w ramach nagrody wybrał 26 nowoczesnych urządzeń, między innymi lodówkę, pralkę, odkurzacz, o łącznej wartości 10 tysięcy złotych. Nagrody przekazano placówkom, które na co dzień pomagają potrzebującym: Ośrodkowi Warsztatów Terapii Zajęciowej Sanockiego Towarzystwa Oświatowego, Warsztatom Terapii Zajęciowej Spółdzielni Inwalidów „Spójnia” i Towarzystwu Pomocy imienia św. Brata Alberta w Sanoku.

  - Towarzystwo Brata Alberta bardzo serdecznie dziękuje panu burmistrzowi, dziękuje naszym sponsorom, bo na pewno ten sprzęt przyda nam się, tym bardziej że planujemy w tym roku jadłodajnię przystosować pod system HACCP, więc wymiana tego sprzętu odciąży nas od poszukiwania środków. Dziękuję też naszym mieszkańcom, którzy głosowali, bo nasze miasto jest piękne i gdybym miała wybierać, gdzie mieszkać i być, to tylko w Sanoku - powiedziała Alicja Kocyłowska, prezes TPBA w Sanoku.

  - Sprzęt na pewno będzie wykorzystywany przez naszych podopiecznych. Bardzo dziękujemy - mówili Marzena Suwalska z WTZ Spółdzielni Inwalidów „Spójnia” oraz Tomasz Sander z WTZ Sanockiego Towarzystwa Oświatowego.

  Galeria z Rzeszowa najpiękniej oświetlona


  „Świeć się z Energą” to plebiscyt, w którym wybieraliśmy również mistrza świątecznej fotografii, a ponadto najpiękniej oświetloną galerię. Ten ostatni konkurs wygrała galeria Millenium Hall z Rzeszowa, która pokonała blisko 80 obiektów handlowych z całej Polski.

  Nagrodą dla galerii będą energetyczne atrakcje mobilnego centrum nauki Planeta Energii, pełne eksperymentów i fascynujących ciekawostek dla najmłodszych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo