Czas na odgrzybianie organizmu

Czas na odgrzybianie organizmu

Ula Sobol

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Czas na odgrzybianie organizmu

- Badanie żywej kropli krwi pozwala zobaczyć, co dzieje się w organizmie - podkreśla Grażyna Piliszko ©Ula Sobol

Aby być zdrowym, oczyszczaj ciało z grzybów, ciężkich metali i pasożytów.
Czas na odgrzybianie organizmu

- Badanie żywej kropli krwi pozwala zobaczyć, co dzieje się w organizmie - podkreśla Grażyna Piliszko ©Ula Sobol

Jeśli ważysz...

Jeśli ważysz...


50 kg, to pij 7 szklanek wody dziennie
60 kg, to pij 8 szklanek wody dziennie
70 kg, to pij 9 szklanek wody dziennieMetod oczyszczania organizmu, czyli usuwania szkodliwych toksyn jest bardzo dużo.

- Każdy powinien to robić z powodu wszechobecnej już w naszym życiu chemii.

Tymczasem większość osób nie zwraca na to uwagi i naraża się w ten sposób na wiele chorób - podkreśla Grażyna Piliszko, dietetyk z Kliniki Dietetyki, Rehabilitacji i Diagnostyki Laboratoryjnej w Rzeszowie.

Odgrzybianie organizmu to oczyszczanie z pasożytów, grzybów i metali ciężkich.
Pojawiają się w nim z różnych przyczyn.

- Lekarstwa, środki chemiczne, metale ciężkie, konserwanty żywności, toksyny biologiczne, niedobory witamin i minerałów to przyczyny zewnętrzne - tłumaczy dietetyk. - Natomiast stres, brak ruchu, mała ilość wody w diecie, używki i nadmiar produktów przetworzonych należą do przyczyn wewnątrzpochodnych.Jak odgrzybiać organizm

Działanie Bio Detox Spa


Jest to urządzenie do detoksykujących kąpieli wodno-elektrycznych. Relaksujący, półgodzinny zabieg polega na kąpieli nóg w wodzie z dodatkiem niskozmineralizowanej soli.

W tym czasie jonizator sterowany procesorem komputerowym wytwarza pole bioenergetyczne o kontrolowanym natężeniu. Przepływowi prądu towarzyszy przesunięcie jonów, w wyniku czego następuje polaryzacja tkanek.

Stymulowana ujemnymi ładunkami błona komórkowa odzyskuje prawidłowy potencjał energetyczny, co pobudza komórkę do intensywnego wydalania toksyn.
.Podstawową zasadą odgrzybiania jest odpowiednie nawadnianie organizmu przez picie wody. Woda jest bardzo ważna i niezastąpiona przez soki, kawę, herbatę, mleko czy alkohol.

Dietetyczka podkreśla, że ciało potrzebuje wody nawet, jeśli nie czujesz pragnienia. Oczywiście w odpowiednich ilościach.

- Pij 30 ml wody na każdy kilogram swojego ciała.

Kolejnym sposobem jest unikanie chemii.

- Zamiast margaryny, powinniśmy używać masła oraz stosować ekologiczne środki czystości. Istotne jest, aby stosować naturalne kosmetyki i lepszej jakości jedzenie, bo wybór na rynku jest naprawdę duży - zaznacza Grażyna Piliszko.

Na rynku są produkty bardziej lub mniej przesycone chemią. - Starajmy się świadomie wybierać produkty, aby nie faszerować się szkodliwymi pasożytami, grzybami i metalami ciężkimi.

Pożywienie powinno nie tylko napełniać żołądek, lecz przede wszystkim dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

- Dlatego wspieranie organizmu naturalnymi dodatkami żywieniowymi m.in. naturalnymi witaminami, pierwiastkami i błonnikiem - mówi dietetyk.

Są niezbędne do przebiegu wielu bardzo ważnych procesów życiowych. Uczestniczą w procesach biochemicznych. Są doskonałymi koenzymami, czyli substancjami potrzebnymi do prawidłowego działanie enzymów, które uczestniczą w przemianie materii.

Naturalne witaminy znajdziemy nie tylko w owocach i warzywach, ale także w suplementach. Możemy kupić w tabletkach naturalną witaminę C, bez żadnych dodatków chemicznych. Nie jest zbyt smaczna, ale za to zdrowsza.

- Witaminy chemiczne wchłaniają się tylko w 4 procentach - mówi dietetyk.

Odrobacz ziołami

Na odrobaczanie możemy używać gorzkich ziół m.in. tymianek, tatarak, korzeń omanu, mięta pieprzowa, liść orzecha włoskiego i piołun.

- Najlepiej zrobić mieszankę z tych ziół - podkreśla Grażyna Piliszko i stosować jako kurację na odrobaczanie.

Oprócz ziół i witamin naturalnych można stosować zabiegi body detox, czyli detoksykacji jonowej, które usuną zanieczyszczenia z organizmu.

- Nie mogą jej się poddawać osoby z rozrusznikiem serca, po przeszczepach narządów, cierpiące na epilepsję, a także z gorączką i niegojącymi się ranami stóp oraz kobiety w ciąży - podsumowuje Grażyna Piliszko.

W wodzie, która pozostaje po zabiegu. Analiza chemiczna wykazuje zwiększone ilości metali ciężkich takich, jak kadm, ołów, glin i rtęć oraz azotany i fosforany.
Komentarze

Wszystkie komentarze (4) forum.nowiny24.pl

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Polecamy na nowiny24.pl

motofakty.pl. Wszystko o samochodach!

motofakty.pl. Wszystko o samochodach!

Fakty Jasielskie także w Internecie!

Fakty Jasielskie także w Internecie!

Czekamy na zdjęcia pierwszoklasistów!

Czekamy na zdjęcia pierwszoklasistów!