300 wystawców oferuje materiały, wyposażenie wnętrz i ogrodów, technologie i mieszkania. W niedzielę kończą się targi budowlane na Podpromiu w Rzeszowie.

W niedzielę, podobnie jak przez pierwsze dni targów zwiedzający mogą zwiedzać i dopytywać się o szczegóły oferty poszczególnych wystawców. Zwłaszcza te dotyczące najnowszych technologii, oraz co równie ważne cen rabatów i niespodzianek.

W niedzielę zwiedzający mogą wylicytować drewniany domek. Takiej licytacji nie było, a zacznie się ona od 10 tys. zł, tj. poniżej połowy wartości domku.

Wybór duży

Zapewne kryzys w budownictwie, jak i piękna wiosenna pogoda sprawiły, że frekwencja na rzeszowskich targach była nieco niższa niż np. kilka lat temu. Jednak dzieki temu zainteresowani targową oferta zwiedzający mieli lepszą możliwość spokojnych rozmów i negocjacji dotyczących ofert targowych.

- Poszukuję taniego w eksploatacji kotła centralnego ogrzewania i zebrałem tu pięć ofert różnych producentów. Teraz nad tym się zastanowię i wybiorę najlepszy powiedział pan Zbigniew z pow. ropczycko-sędziszowskiego.

Z mężem zastanawiamy się nad położeniem podłóg drewnianych w sypialni i salonie. Oferty nawet te z drewna krajowego są rzeczywiście piękne i jest ich sporo, ale ceny wcale nie są niskie. Nie chcemy już paneli, ale przed podjęciem decyzji przyjdziemy tu jeszcze w niedzielę – mówi pani Zofia z Rzeszowa.

Złote medale

W sobotę 24 marca 2012 r. Komisja Ekspertów po szczegółowej analizie dostarczonych materiałów, przeglądzie ekspozycji i prezentacji przez wystawców wyrobów zgłoszonych do konkursu postanowiła przyznać niżej wymienionym firmom Złote Medale Podkarpackiego Rynku Budowlanego:

KSM-System Sp. z o.o., Lubaczów za Okno PCV „THERMOPLUS”.


 • OKNOPLAST Sp. z o.o., Ochmanów reprezentowana przez MARIOT Rzeszów za System okien pasywnych z PCV – WINERGETIC PREMIUM,

 • LUB-GLASS Zakład Przetwórstwa Szkła Arkadiusz Łajca, Lublin za zdobienie i laminowanie szkła oraz grawerowanie na szkle

 • P.H.U.P. MAAD, Maria Wiśniewska, Tuchola za Zwijarkę do robót blacharskich o długości roboczej 3000 mm,

 • PAMO-PLAST Sp. z o.o., Ustrzyki Dolne za Drzwi balkonowe w systemie przesuwno-składanym „HARMONIJKA”,

 • BONA POLSKA Sp. z o.o., Poznań za 1-komponentowy klej silanowy Bona R844,

Wyróżnienia dla wystawców

Ponadto Komisja postanowiła przyznać niżej wymienionym firmom DYPLOM –WYRÓŻNIENIE:


 • KP-BET Sp. z o.o., Głogów Małopolski za Bloczek termiczny BETLER w systemie Termwall typu „wpust-wpust”,

 • PARMAX Paweł Paruch, Artur Paruch, Łężkowice za Zewnętrzne drzwi pasywne „TOP DESIGN INOX I09”,

 • KONBET Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k., Konarzyce za Kształtkę wieńcową TERMOBET,

 • SOLAR ENERGY Tomasz Mazur, Łańcut za Czerpnię i wyrzutnię ścienną LUNA w instalacjach wentylacji mechanicznej oraz za ARIA-WENT Komfortowy system wentylacji mieszkaniowej.

 • BONA POLSKA Sp. z o.o., Poznań za 1-komponentowy lakier nawierzchniowy Bona Novia i narzędzie Bona Spray Mop.

 • ICYPOL Grzegorz Miketiuk Sp. k., Racibórz za Piankę izolacyjną ICYNENE do izolacji termiczno-akustycznej budynków.

 • TERMWALL Rafał Zieliński, Rzeszów za Uniwersalną skrzynkę murarską TERMWALL.

Uszczęśliwiony wystawca

- Jestem niezmiernie miło zaskoczony. Ponieważ wystawiałem się pierwszy raz na podkarpackich targów budowlanych i dwa produkty z mojego stoiska zostały wyróżnione. Jeśli chodzi o wyróżnienie, to 1-komponentowy lakier nawierzchniowy Bona Novia jest naprawdę ekologiczny. Nieszkodliwy jest powiem nie tylko sam lakier do podłóg i parkietów, ale także cały proces jego produkcji co jest rzadkością, a może ewenementem w tej branży – tłumaczy Janusz Mynart, właściciel firmy Parkiety – Materiały – Usługi w Rzeszowie.

Radość pana Janusza jest tym większa, że otrzymał także złoty medal MTR. Za co ta prestiżowa nagroda.

- Złoty medal eksperci przyznali mojej firmie i producentowi za 1-komponentowy klej silanowy Bona R844. To zupełnie nowa formuła kleju. Jest on nie tylko 1-składnikowy, ale także elastyczny, dale się usunąc z powierzchni pomalowanej, jest gotowy do użycia bez mieszania, przed jego użyciem nie trzeba gruntować powierzchni – wylicza Janusz Mynart.