Wiosną ruszy budowa Hali Lwowskiej, drugiej w Centrum Handlu Korczowa Dolina w Młynach k. Radymna. Dla klientów ma być dostępna już jesienią. To nie jedyne działania, które mają podnieść atrakcyjność centrum.

Niedawno zmieniła się struktura właścicieli. Obecnie większościowym udziałowcem jest Robert Karczewski. Posiada wieloletnie doświadczenie w realizacji obiektów logistycznych i przemysłowych, m.in. dla Pekaesu, DPD, Schrag Polska.

- Wraz z pojawieniem się nowego inwestora podjęte zostały intensywne działania w kierunku zwiększenia odwiedzalności centrum i podniesienia jego rozpoznawalności po stronie ukraińskiej.

Ruszył sklep Biedronka, cieszący się zainteresowaniem wśród klientów z Ukrainy, a także pobliskich miejscowości – mówi Nowinom Sławomir Godyń, członek zarządu Korczowej Doliny.

Na miejscu formalności ze zwrotem VAT-u

Czym centrum chce przekonać do siebie Ukraińców, aby ci kupowali tutaj, a nie np. w Przemyślu lub Jarosławiu? Część najemców oferuje możliwość zakupów hurtowych i półhurtowych, po korzystnych cenach.

Dużym plusem dla klientów z Ukrainy jest obsługa systemu Tax Free. Na miejscu mogą załatwić wszelkie formalności związane ze zwrotem podatku VAT.

Budowlanka i motoryzacja

Centrum liczy również na podróżnych korzystających z pieszego przejścia granicznego w Medyce. Na trasie z Medyki do KD kursuje bezpłatna linia autobusowa.

- W najbliższym czasie planowane jest pojawienie się nowych najemców z branży odzieżowej, obuwniczej a także oczekiwanej przez Ukraińców branży budowlanej i motoryzacyjnej. Wśród nich pojawią się producenci, którzy planują swoją silną ekspansję na rynki wschodniej – informuje Godyń.

Z badań przeprowadzonych przez firmę wynika, że Ukraińcy najbardziej oczekują pojawienia się sklepów z materiałami budowlanymi i wykończeniowymi oraz wyposażenia wnętrz. Takie wkrótce też mają się pojawić w Korczowej Dolinie.