Best Construction sp. z o.o. Rzeszów i Spółdzielnia Mieszkaniowa Zodiak zostali zwycięzcami X, jubileuszowej edycji konkursu o Brylantowy Klucz. Eksperci przyznali im nagrody za wysoką jakość w budownictwie i kunszt w zarządzaniu nieruchomościami.

Finał konkursu tradycyjnie już odbył się w sobotnią noc w rzeszowskiej restauracji „Kleopatra”. Na sali zaleźli się przedstawiciele najlepszych firm budowlanych, zarządców nieruchomości z całego Podkarpacia oraz władz. Honorowy Brylantowy Klucz otrzymała Małgorzata Chomycz, wojewoda podkarpacki.

To dobry konkurs

– To dobry konkurs, wyłoniono tych, którzy dają dobry przykład - powiedział Andrzej Reguła, wicewojewoda podkarpacki.

– Dzięki temu konkursowi najlepsze przedsiębiorstwa budowlane regionu i zarządzający nieruchomościami Podkarpacia mogą się zmierzyć w silnej rywalizacji. Niewątpliwie poprzez pokazanie zdrowej konkurencji Brylantowy Klucz przyczynia się do rozwoju całego woj. podkarpackiego – stwierdził Tomasz Ciechanowski, dyrektor departamentu organizacyjnego Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.- Konkurs o Brylantowy Klucz wyzwala zdrową konkurencję na trudnych rynkach: budowlanym i nieruchomości - zauważył Roman Holzer, wiceprezydent Rzeszowa.Brylantowe oscary

- W dziesiątej, jubileuszowej edycji zmieniliśmy formułę wyłaniania zwycięzców. Skorzystaliśmy z wzorów amerykańskiej akademii filmowej przy przyznawaniu Oskarów najlepszym. Dlatego Podkarpackie Stowarzyszenie Zarządców Nieruchomości (PSZN), które jest organizatorem konkursu, powołało kapitułę, która składała się z laureatów poprzednich edycji naszego konkursu o Brylantowy Klucz. To właśnie nagrodzeni wcześniej najlepsi zarządcy nieruchomości i szefowie wiodących firm budowlanych, a więc eksperci i znawcy swych branż na Podkarpaciu zdecydowali o przyznaniu Brylantowych Kluczy – tłumaczył Janusz Halewski, prezes PSZN.

Przypomnijmy, dotychczas o przyznaniu Brylantowych Kluczy decydowali w znacznym stopniu lokatorzy bloków, którzy oceniali swoich zarządców, i mieszkańcy województwa, którzy głosowali na mniej lub bardziej znane firmy budowlane. Z pewnością było w tym wiele przypadkowości. Teraz blisko 30-osobowa kapituła fachowców i ekspertów, z jednej strony, i konkurentów z drugiej strony, wskazała najlepszych.

Laureaci 2011

W kategorii zarządca nieruchomości Spółdzielnia Mieszkaniowa Zodiak z Rzeszowa
, która startowała po raz pierwszy. Jest to jednak działająca już ponad 50 lat, druga pod względem wielkości SM w Rzeszowie. Ma ona w zarządzie 5 tys. lokali w zabudowie jednorodzinnej, szeregowej i wolno stojącej oraz całe osiedla mieszkaniowe wraz z obiektami handlowymi i usługowymi. Ma wiele nowatorskich dokonań jak np. CH Ameryka z ruchomymi schodami (pierwszymi po tej stronie Wisły). Teraz zgodnie z najnowszymi trendami wznosi budynki wielorodzinne z wygodnymi mieszkaniami, większą ilością miejsc parkingowych także w garażach podziemnych W ub.r. zbudowała 200 mieszkań ma nowym osiedlu Staromieście Ogrody.

W kategorii firma budowlana zwyciężyła spółka BEST Construction z Rzeszowa, która choć powstała niedawno jest ubiegłorocznym laureatem konkursu o Brylantowy Klucz i zalicza się do wiodących firm budowlanych regionu m.in. budynki mieszkalne dla rzeszowskich spółdzielni Projektant i Energetyk i galerie handlowe w Rzeszowie: „Nowy Świat”, „Capital Park” czy Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej dla WSiZ. W 2011 r. zakończyła wiele znaczących dla Podkarpacia budów. Wśród nich największą Centrum Handlowe PLAZA przy ul. Rejtana, które po rozbudowie będzie miało ok. 30.000 mkw. powierzchni z pierwszym w Rzeszowie parkingiem wielopoziomowym na 450 miejsc.

Powiedzieli:


  • Edward Słupek, prezes SM „Zodiak”:

- Cieszy nas ta nagroda tym bardziej, że nasza spółdzielnia otrzymała ją w Międzynarodowym Roku Spółdzielczości obchodzonego pod egidą ONZ pod hasłem „Spółdzielnie budują lepszy świat”. My spółdzielcy, tu w Rzeszowie taki lepszy świat budujemy. Mam tu na myśli wszystkie spółdzielnie w tym RSM, Metalowiec, Geodeci, Budowlani, Energetyk, bo chociaż rywalizujemy ze sobą, to także się wzajemnie szanujemy. Prawdę mówiąc to, spółdzielnie mieszkaniowe z naszego regiony należą do najlepszych w Polsce.

 


  • Ryszard Jaworski, prokurent Best Construction:

- Jako firma jesteśmy bardzo zadowoleni z tej nagrody. Sprawia nam ogromną satysfakcję, że grono wybitnych fachowców doceniło nasz codzienny trud budowlany. Mamy też nadzieję, że przyznana nam nagroda będzie argumentem dla potencjalnych inwestorów, którzy zechcą nam powierzyć do realizacji swoje przyszłe inwestycje. Ponieważ sprawdziliśmy się jako firma zarówno w budownictwie mieszkaniowym, jak i użyteczności publicznej jak i handlowo- usługowej.


  • Roman Holzer, wiceprezydent Rzeszowa:

- Jestem pełen uznania dla laureatów. Sam mieszkam w bloku Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej od 1974 r. i jestem zadowolony. Nie zamieniłbym tego na własny domek jednorodzinny. Doceniam firmy budowlane i zarządców dbających o komfort mieszkańców.


  • Andrzej Reguła, wicewojewoda podkarpacki:

- Potrzebne są takie konkursy, gdyż pokazują najlepsze przykłady dobrego działania. Nie tylko budownictwo jest sztuką, ale także zarządzanie dobrem wspólnym. W tej dziedzinie trzeba też być dobrym fachowcem, aby dbać o mieszkania i bloki, na czas je remontować i modernizować ku zadowoleniu mieszkańców.


  • Janusz Halewski, prezes Podkarpackiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości:

- Jubileuszowy konkurs był emocjonujący. Wśród nominowanych zaleźli się najlepsi z najlepszych. O mały włos wygrałaby firma POLBUD, dwukrotny zdobywca naszego klucza. Niewiele im ustępowały Harbex i CJ BLOK. Podobnie ostra rywalizacja była wśród zarządców, najlepszych spółdzielni z Rzeszowa i Mielca, bo o laur ubiegał się też prywatny zarządca.

Honorowy patronat: marszałek województwa, wojewoda podkarpacki, prezydent Rzeszowa.

 

Patronat medialny GC Nowiny