„Galaretka drobiowa z kurczaka” to produkt, który zgłosiła do naszego konkursu Firma PPHU KOS K. Mazur, W. Zych z Dębicy.

Staranne przygotowanie, właściwa receptura i delikatny smak przesądziły o sukcesie galaretki z Dębicy. Coraz więcej konsumentów, zwłaszcza z Krakowa i ościennych województw, uważa ją za najlepszą.

Jak powstaje galaretka
Niepowtarzalny smak i zapach galaretka zawdzięcza wysokiej jakości produktom, tradycyjnej recepturze oraz nowoczesnemu procesowi produkcji. W tej produkcji nie stosujemy żadnych sztucznych środków konserwujących – zapewniają przedstawiciele firmy KOS, która od 16 lat specjalizuje się w produkcji najwyższej jakości galaretek mięsnych.
Okazuje się, że na całość wyrobu składa się mięso drobiowe z kurczaka, jajko gotowane, warzywa, w tym marchew, groszek i kukurydza, nieco żelatyny wieprzowej oraz przyprawy.
- Bezpieczeństwo produktu uzyskujemy poprzez stosowanie proceduralnego monitorowanie procesu produkcji opartego na systemie HACCP oraz wg Codexu Alimentarius – wyjaśnia Kazimierz Mazur, współwłaściciel firmy Kos.
Bez konserwantów z katalogu „E…”
W praktyce produkcja wygląda tak. Wszystkie składniki tego dania są umieszczane w pucharku, następnie zalewane wrzącym rosołem i zamykane aluminiową plakietką w procesie zgrzewania.

- Taki sposób produkcji wyklucza stosowanie jakichkolwiek sztucznych konserwantów z katalogu „E…”, gdyż konserwacja zachodzi w sposób naturalny, bo jest nią pasteryzacja. Pozwala nam to uzyskać 35-dniowy okres trwałości – podkreśla Wojciech Zych, współwłaściciel spółki KOS. - Produkt z powodzeniem polecany wszystkim koneserom dobrego smaku, a w szczególności osobom będącym na dietach, sportowcom i rekonwalescentom - dodaje w. Zych.

Tradycyjny smak
Produkt jest właściwie gotowy do spożycia. - Przed konsumpcją proponujemy wyjąć galaretkę z pucharka kilkanaście minut wcześniej, aby pozwolić ogrzać się galaretce. Warto to zrobić, gdyż tym sposobem uwolnimy i spotęgujemy smak oraz zapach - podpowiada Kazimierz Mazur. - W zależności od indywidualnych upodobań galaretkę można skropić sokiem z cytryny, octem lub podawać z majonezem.
Jednak na rynku jest całe mnóstwo różnych galaretek. Czym ten produkt wyróżnia się na tle konkurencji?
Odpowiednie proporcje smakowe
- Z informacji otrzymanych od naszych konsumentów możemy być pewni że nasza galaretka zawsze ma odpowiednie proporcje smakowe. Wyrazisty, a zarazem delikatny smak daje nam poczucie i pewność tradycyjnego i zdrowego produktu – przekonuje Kazimierz Mazur.
„Galaretka drobiowa z kurczaka” jeszcze nie zdobyła oficjalnych wyróżnień. - Jednak mamy nadzieję, że udział w tym konkursie pozwoli zaistnieć i pokazać się szerszej grupie naszych klientów – wyjaśnia Lucjan Pędzik, z firmy KOS.

Produkt trafia też za granicę
„Galaretka drobiowa z kurczaka” jest dostępna w sklepach południowej i centralnej części Polski zarówno w wielkich sieciach hipermarketów, jak i osiedlowych sklepikach. - Na rynku zagranicznym nasze galaretki można kupić w sklepach z polską żywnością w Wielkiej Brytanii. Tak naprawdę nawet nie wiemy, ile naszych galaretek trafia na zagraniczne rynki, bo ich eksportem zajmuje się kilka hurtowni – tłumaczy Kazimierz Mazur. – Kiedyś oficjalnie eksportowaliśmy je do Niemiec, ale silna złotówka spowodowała, że eksport przestał się nam opłacać.
- Cenimy sobie tradycyjną polską kuchnię i rodzime potrawy. Chcąc podzielić się jedną z nich, wyszliśmy naprzeciw oczekiwaniom konsumentów i stworzyliśmy tradycyjną galaretkę mięsną dostępną praktycznie dla każdego – wspomina Wojciech Zych.
Firma KOS działa na rynku od 16 lat. - Przez ten okres wyrobiliśmy sobie solidną markę i uznanie w oczach naszych klientów. Ciężka praca i wytrwałość obecnie dwudziestoosobowej załogi przyniosły satysfakcję w postaci zadowolonych konsumentów, którzy coraz chętniej sięgają po nasze galaretki – mówi z dumą Kazimierz Mazur.