1 grudnia 2011 roku równolegle wystartowały dwie kolejne edycje konkursów Zacznij.biz: „Nauka – ukryty potencjał biznesu” oraz „Twój biznes w nowej odsłonie”. Ideą konkursów jest promocja przedsiębiorczości, pomoc w przygotowaniu biznesplanów i pozyskiwaniu inwestorów dla najlepszych pomysłów.

 

Dla studentów i przedsiębiorców

Pierwszy z konkursów: „Nauka – ukryty potencjał biznesu” skierowany jest do środowisk akademickich: pracowników naukowych, doktorantów oraz studentów na kierunkach technicznych, chcących komercjalizować swój innowacyjny pomysł. Drugi, zatytułowany: „Twój biznes w nowej odsłonie” skierowany jest do mikro- i małych przedsiębiorstw o dużym potencjale wzrostu, działających na rynku w oparciu o rozwiązania z sektora High Tech, poszukujących kapitału na rozwój oraz wdrożenie nowych technologii.

Bezpłatne warsztaty

Nagrodą dla najlepszych jest możliwość zainteresowania swoim pomysłem potencjalnych inwestorów.

Udział w konkursie to również niepowtarzalna okazja dla pomysłodawców, aby wziąć udział w towarzyszących konkursowi bezpłatnych spotkaniach i warsztatach prowadzonych przez doświadczonych ekspertów współpracujących z Lewiatan Business Angels. Dzięki nim uczestnicy kompleksowo przygotują biznesplan, a także zdobędą wiedzę i umiejętności, dotyczące skutecznej prezentacji pomysłu przed inwestorem.

Zgłoszenia do konkursów przyjmowane są za pomocą formularzy dostępnych na www.zacznij.biz.pl do 22 stycznia 2012 r.

Do udziału w pierwszej edycji konkursu zgłoszono niemal 200 projektów. Organizatorzy liczą na kolejne dobre pomysły. Najbardziej obiecujące spośród zgłoszonych w obu tegorocznych Konkursach zostaną zaprezentowane podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w maju 2012 roku.

Organizatorem konkursów jest Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan.