Lepiej nie zostawiać zakupu szampana na ostatnią chwilę, w Sylwestra część sklepów jest zamykana wcześniej.

W Sylwestra większość sklepów sieci Społem pracuje jak zwykle, ale nie dłużej niż do godz. 17.00. Wyjątek stanowi Hetman przy Hetmańskiej, który zostanie zamknięty o godz. 19.00 oraz supersam obok Dworca PKP. Tu zrobimy zakupy do godz. 22.00.

- Jak wynika z naszych obserwacji, mnóstwo młodych ludzi robi właśnie ostatnie, sylwestrowe zakupy między godz. 20.00 a 22.00 - mówi Wiesław Kuźniar, rzecznik Społem Rzeszów.

Do godz. 18.00 obsługuje klientów w Sylwestra Auchan w Krasnem. Podobnie sklepy sieci Tesco na całym Podkarpaciu. Do 18.00 pracuje także Lidl i Biedronka.

Do 18.00 otwarte są również supermarkety w galeriach handlowych (np. Piotr i Paweł w Millenium Hall), zakupy w butikach będziemy jednak mogli zrobić tylko do 16.00.

W Nowy Rok zamknięte

Zgodnie z kodeksem pracy 1 stycznia jest dniem wolnym od pracy. Czynne będą stacje paliw i te sklepiki, w których właściciel sam stanie za ladą. Takie punkty może uda się znaleźć na niektórych osiedlach i w mniejszych miejscowościach.

Kiedy otworzą

Zarówno Tesco przy al. Powstańców Warszawy, jak i supersam Społem k. Dworca PKP w Rzeszowie z powrotem otworzą drzwi przed klientami rankiem 2 stycznia - o godz. 6.00. Pozostałe sklepy rozpoczną pracę jak zwykle.