Obecny długi majowy weekend przysporzy właścicielom i dzierżawcom bazy noclegowej rekordowe zyski. Prawie wszystkie miejsca w schroniskach, hotelach górskich i bacówkach zostały dawno wykupione.

Ruszyła też w trasę Bieszczadzka Kolejka Leśna, zwana „tatarska strzałą”.

Popyt znacznie przewyższył podaż

Z tego względu, że popyt przewyższył w tym roku podaż, część gospodarzy bazy hotelowej podwyższyła ceny na majowe dni wolne od pracy. Jednak wyższe ceny nie przeszkodziły turystom z głębi kraju w zamawianiu miejsc w bieszczadzkich hotelach górskich, schroniskach i bacówkach. Najwięcej miłośników górskich wędrówek przyjechało jak zwykle ze Śląska, Krakowa, Gdańska, Rzeszowa i Lublina.- Szczerze mówiąc, we prawie wszystkich naszych obiektach w Bieszczadach brakło wolnych miejsc na majówkę – mówi Józef Szymbara, prezes sanockiej spółki Bieszczadzkie Schroniska i Hotele Górskie.

Kremenaros czeka

Udało się nam ustalić, ze nieliczne wolne miejsca są jedynie w Schronisku PTTK Kremanaros w Ustrzykach Górnych. Telefon kontaktowy do dzierżawcy Kremenarosa - 723 109 175.

Na terenie przyobiektowym Domu Wycieczkowego w Wetlinie zaplanowany został koncert poezji śpiewanej. Podobne koncerty odbędą się przy Schronisku Kremenaros, w Bacówce PTTK Pod Honem w Cisnej wraz z pokazem tańca z ogniem. W schroniskach odbędzie się też wspólne grillowanie.Jakie ceny

Warto dodać, że po długim weekendzie większość bacówek i schronisk wróci z cenami do normalnego poziomu.

I tak, bacówka Pod Małą Rawką, oferuje ceny noclegów od 26 - 35 zł. W maju odbędzie się tu otwarcie ścianki wspinaczkowej. Przewidziano też cykliczne imprezę ciesząca się dużym zainteresowaniem - tzw. "SLAJDOWISKO".

Dom Wycieczkowy Wetlina – proponuje ceny noclegów w granicach 17-29 zł. Schronisko "Kremenaros" ceny od 18-30 zł.

Hotel Górski w Ustrzykach Górnych - ceny 95 zł - (nocleg ze śniadaniem). Camping 29-40 zł.

Bacówka Pod Honem w Cisnej ceny od 15-35 zł. Zlot motocyklowy zaraz po majówce. Natomiast w czerwcu zaplanowano zlot motocyklowy BMW – (impreza zamknięta).

Bieszczadzka ciuchcia już na szlaku

Majowy weekend na stacyjce Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Majdanie rozpoczął się 28 kwietnia i potrwa do 6 maja. Pociąg wyjeżdża codziennie o godz. 10.00 i 13.00 według rozkładu jazdy.

Organizatorzy zapraszają na oficjalne otwarcie sezonu turystycznego - 3 maja na stacji głównej kolejki w Majdanie koło Cisnej.

W programie przejazdy kursowe kolejką o godzinie 10.00 na Przysłup i 13.00 do Balnicy.

Ceny biletów na trasie Majdan – Przysłup – 14 zł – ulgowy 11 zł. Majdan – Przysłup- Majdan – normalny 21 zł, ulgowy - 15 zł.

Majdan - Balnica – normalny 12 zł, ulgowy 10 zł, Majdan – Balnica – Majdan – 17 zł, ulgowy 13 zł.