Jedną z głównych strategii sukcesu jest troska. Pracodawca, który pokazuje pracownikom, że mu na nich zależy, zawsze wygrywa – przynajmniej w dłuższej perspektywie. Wiosna jako okres nowych początków to idealny moment, by raz jeszcze okazać pracownikom uznanie i wywołać w nich radość. To właśnie wyróżnia wybitne firmy na tle przeciętnej konkurencji.

Co zatem zrobić, aby pracownicy byli szczęśliwi? Zmotywuj ich odpowiednio, czyli mądrze i nowocześnie, a przede wszystkim podchodząc do każdego w indywidualny sposób. System motywacyjny jednakowy dla wszystkich zatrudnionych nie przyniesie oczekiwanych efektów. Chociażby, dlatego, że w firmach pracują zespoły bardzo różnorodne, składające się z przedstawicieli różnych pokoleń, niejednokrotnie odmiennych kultur, a zatem mających różne pasje i oczekiwania. Dlatego potrzeby zatrudnionych powinno sprawdzać się regularnie, najlepiej badając poziom ich zaangażowania i satysfakcji. Wszystko po to, aby na bieżąco móc monitorować nastroje wśród załogi i reagować, jeśli te zaczynają się zmieniać. To istotny element, który wpływa na wyniki firmy, gdyż szczęśliwi pracownicy są odpowiedzialni, efektywni oraz bardziej otwarci na innowacje. Oczywiście, niejeden z pracowników powie: „Wiele zależy od szefa, jego sposobu komunikowania się”. I to prawda. Ma on bowiem bezpośredni wpływ na poziom zadowolenia i zmotywowania pracownika. Czasami wystarczy dobre słowo i krótka rozmowa z przełożonym, która pozwala wyjaśnić wątpliwości i zmotywować do działania. Aby zagwarantować firmie sukces wystarczy do takiego sposobu zarządzania zespołem dołożyć uniwersalny benefit, dający swobodę wyboru prezentu. Warto wówczas postawić na nowoczesne rozwiązania, jak karty podarunkowe na Wielkanoc.

Karty podarunkowe na wyciągnięcie ręki
Karty podarunkowe pozwalają na zakupy w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz w placówkach, które akceptują karty przedpłacone Mastercard®, zarówno w Polsce, jak i zagranicą. Dlaczego pracownicy lubią karty podarunkowe Edenred? To elegancki i nowoczesny prezent, łatwy i przyjemny w obsłudze, pozwalający na wszechstronne zastosowanie. Co ważne, obdarowani dzięki aplikacji mobilnej sprawdzą saldo karty, historię transakcji i najnowsze zniżki, zwłaszcza te przygotowane z okazji Wielkanocy. Natomiast w przypadku jakichkolwiek pytań profesjonalną pomocą służą dedykowani konsultanci Działu Obsługi Użytkowników Kart Edenred. Dla pracowników to cenna i szybka pomoc.
Dużą swobodę w obsłudze kart przedpłaconych ma także pracodawca. Nie tylko decyduje on o tym, jaką kwotą jest zasilana karta
danego pracownika, lecz także może robić to wielokrotnie przy różnych okazjach np. celebrując lojalność i zaangażowanie zespołu. Jest to niezmiernie wygodne, a przy okazji pozwala na budowanie długoterminowych systemów motywacyjnych dla pracowników i wzmacnianiu więzi między firmą a zespołem.

Wybierz doświadczenie i know-how
Edenred działa od 50 lat i jest światowym liderem świadczącym usługi przedpłacone. Spółka obecna w 42 krajach, współpracuje z ponad 700 tysiącami Klientów, stawiając na indywidualne podejście, elastyczne dopasowanie oferty i najwyższą jakość obsługi. Oferuje rozwiązania w zakresie świadczeń pozapłacowych i rozwiązań motywacyjnych, budowania lojalności w biznesie oraz zarządzania wydatkami służbowymi i delegacjami. Jest prekursorem we wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów, usług oraz serwisów online.

Katarzyna Gawron
Product Manager linii biznesowej
Motywacja Pracowników w Edenred Polska