Z mostu Zamkowego widać już dziesięć kondygnacji okrągłego apartamentowca wchodzącego w skład kompleksu Capital Towers. Najwyższy w mieście budynek ma być gotowy najpóźniej na początku przyszłego roku roku.

- Docelowo pięter będzie osiemnaście, a 56-metrowy budynek będzie najwyższy w mieście. Powierzchnia, jest podzielona na mieszkalną i handlową – mówi Bartłomiej Bartoś, przedstawiciel inwestora.

 

 

Mieszkania i lokale handlowe

Część mieszkalna to lokale o powierzchni od 35 do 230 metrów. Inwestor daje możliwość połączenia w jedno kilku mieszkań.

Na handel zarezerwowano 600 m kw. Budynek będzie wykończony wysokiej jakości materiałami. Np. posadzki w holach mają być wyłożone wyłącznie naturalnym kamieniem. Generalnym wykonawcą wieżowca jest firma Resbex, która budowała m.in. galerię City Center w miejscu po Hotelu Rzeszów.

 

 

Za kilka miesięcy

Inwestor przygotowuje się już do rozpoczęcia budowy drugiej części kompleksu, ośmiokondygnacyjnego budynku, który stanie wzdłuż rzeki. Prace mają ruszyć na wiosnę. Prace nad najwyższą, 80-metrową wieżą rozpoczną się nie prędzej niż na przełomie 2012 i 2013 roku.

Bartosz Gubernat

Capital Towers to:

- 95 000 m kw. powierzchni całkowitej

- 65 000 m kw. powierzchni biurowej i hotelowej

- 300 apartamentów

- Sześć budynków, w tym najwyższy w mieście, 80-metrowy wieżowiec

- Luksusowe apartamenty o pow. 120 - 230 m kw.

- 1500 miejsc parkingowych

- Pierwszy w mieście biurowiec klasy A