Marka SA, spółka z sektora pożyczek gotówkowych, zwiększa zatrudnienie we wszystkich swoich oddziałach, również w rzeszowskim. I otwiera kolejne placówki.

Rzeszowski oddział Marki, podobnie jak oddziały w Olsztynie i Radomiu, powstał w lecie ubiegłego roku na miesiąc przed debiutem spółki na alternatywnym rynku giełdy - NewConnect. W czwartym kwartale 2011 roku Marka skupiła się na zwiększeniu sprzedaży pożyczek gotówkowych za pośrednictwem nowo otwartych placówek.

Dzięki zwiększeniu liczby przedstawicieli handlowych i intensywnej kampanii reklamowej spółka pozyskała blisko 3.300 nowych klientów.

By zapewnić odpowiednią obsługę tak dużej ilości klientów i dotrzeć do kolejnych, dotychczas nie obsługiwanych miejscowości, Marka musi zwiększyć zatrudnienie. Wymaga tego też zmieniająca się struktura organizacyjna firmy (utworzenie Call Center i działu HR).

Musimy rozbudować oddziały

- Systematycznie umacniamy swoją pozycję na terenie województw podkarpackiego, lubelskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego oraz warmińsko-mazurskiego – mówi Krzysztof Jaszczuk, prezes Marka S.A. - Nasze najpilniejsze plany to rozbudowa działów operacyjnych , dalszy rozwój sieci przedstawicieli i pozyskanie jak największej liczby kolejnych klientów.

Zdaniem zarządu spółki Rzeszów i okolice, to obiecujący teren zarówno, jeśli chodzi o rynek pracy (znaczna stopa bezrobocia), jak i o potencjalnych klientów (duże zainteresowanie pożyczkami, niewielka konkurencja). W sumie w oddziale w Rzeszowie i w pozostałych placówkach zatrudnienie znajdzie kilkanaście osób - głównie na stanowiskach kierowników ds. rozwoju i pracowników administracyjnych.

Sami przeszkolimy pracowników

- Szansę na zatrudnienie w naszej firmie mają także osoby bez doświadczenia w branży finansowej i z wykształceniem średnim, bo nowym pracownikom zaoferujemy profesjonalny system szkoleń – mówi Ewelina Borkowska z firmy Marka SA. – Zapewniamy pracę w rozwojowej firmie, a poszukujemy ludzi z pasją i zaangażowaniem, kreatywnych, komunikatywnych, ale też dyspozycyjnych.

Ale szanse na zatrudnienie mają nie tylko osoby z obecnego terenu działania Marki. Spółka konsekwentnie realizuje strategię rozwoju terytorialnego i planuje otwarcie kolejnych oddziałów Gdańsku, Toruniu, Łodzi i Krakowie, gdzie pracę znajdzie ponad 30 osób.

Kapitał na nowe oddziały i zwiększenie zatrudnienia spółka chce pozyskać poprzez emisję obligacji korporacyjnych o wartości 15 mln zł, które wprowadzi do obrotu na Catalyst (giełdowy rynek obligacji). Emisja jest skierowana do inwestorów, którzy złożą zapis o wartości powyżej 50 tys. zł. Zapisy już trwają.