W drugim kwartale zakończą się prace budowlane przy rozbudowie Galerii Raj w Dębicy. Po zakończeniu inwestycji powierzchnia obiektu zwiększy się z 13,5 tys. m kw. do 21 tys. m kw.

Rozpoczęta w ub. r. rozbudowa galerii idzie zgodnie z planem. Jeszcze w tym miesiącu zakończone zostaną kolejne prace adaptacyjne. Budowlańcy skończyli już wykonywanie konstrukcji stalowej, płyty betonowej obiektu, prace dekarskie, instalacyjne oraz związane z rozbudową parkingu, który po otwarciu pomieści 700 samochodów. Obecnie trwa układanie płytek posadzkowych w części starego obiektu i nowej hali. W części funkcjonującej oraz rozbudowanej wykańczane są pasaże i toalety. Poza tym robione są podziały utworzonych, nowych lokali oraz prace związane z systemem bezpieczeństwa dla całego obiektu.

Jasne i przestronne pasaże

- Projekt Galerii Raj zakłada stworzenie wnętrz o intrygującym designie, którego istotą jest nadanie mu klimatu przestronnej, miejskiej galerii handlowej – mówi Bartłomiej Gajda, koordynator ds. marketingu i PR IVS Grupa, która jest właścicielem Galerii Raj.

Zapowiedzią nowej „twarzy” Galerii Raj są już dziś widoczne jasne i przestronne pasaże. Wyjątkowym, nowopowstałym miejscem, będzie plac centralny z przeszkloną kopułą. To punkt docelowy dla przestrzeni pasażowych i miejsce spotkań klientów. Plac ten stanie się sercem budynku, w którym będzie skupione życie dębickiej społeczności.

Z myślą o niepełnosprawnych i dzieciach

- Chcemy, by tam tętniło życie galerii, niczym na gwarnym ryneczku miasta. Planujemy organizować w tym centralnym punkcie wydarzenia rozrywkowe i charytatywne. Z pewnością będzie ciekawie i różnorodnie, tak jak… w raju – zapewnia Gajda.

Architekci zaplanowali w galerii przestrzeń dla najbardziej wymagających klientów: osób niepełnosprawnych oraz rodziców z dziećmi. Odpowiednio dostosowane toalety i miejsca parkingowe sprawią, że każdy, kto odwiedzi centrum handlowe poczuje się w nim komfortowo.

Znane marki

Koszt rozbudowy to 35 mln zł. Wśród nowych najemców są m.in. Orsay, księgarnia Matras, winiarnia Saint Claire, kraina zabaw Best4YouKids. Dwa razy większy niż dotychczas będzie market budowlany Nomi.

IVS Grupa Sp. z o. o. powstała w 1997 r. Oprócz Galerii Raj, IVS Grupa posiada także Galerię Aura w Mielcu, a w najbliższym czasie planuje kolejne inwestycje.