Malezja, Izrael, Liban i Argentyna to kolejne państwa, w których swój salon otworzyła przemyska firma kosmetyczna Inglot.

Uroczystą oprawę miało otwarcie sklepu w Penang w Malezji. Główne uroczystości odbyły się w Kuala Lumpur, uczestniczyli w nich ambasador Polski w Malezji prof. Adam Jelonek oraz I sekretarz ambasady Rafał Szczepkowski.

W minionym tygodniu sklepy Inglota zostały otwarte również w Izraelu, Libanie i Argentynie.

- Sklep w Argentynie to kolejny, milowy krok w historii firmy, gdyż otwiera jej drogę na kolejny kontynent, Amerykę Południową – informuje biuro prasowe Inglota.

Obecnie przemyska firma ma 160 sklepów w Polsce i 130 za granicą. Jest obecna na każdym kontynencie.

- Szczególny sukces marka odniosła w USA, gdzie we wrześniu otworzyła swój pierwszy salon w prestiżowej sieci handlowej Macy’s. Jej właściciele docenili jakość i popularność produktów tej marki i sami zaprosili firmą Inglot do współpracy. Obecnie działa sześć salonów w Macy’s, w tym w najbardziej legendarnej lokalizacji Herald Square w Nowym Jorku. Macy’s planuje otwarcie kolejnych kilkudziesięciu salonów Inglota – twierdzi biuro prasowe.

Osiągnięcie takiej pozycji na świecie zajęło przemyskiej firmie zaledwie pięć lat. Pierwszy zagraniczny salon w 2006 r.; powstał w Kanadzie.