Krzesła marki Forum Seating należącej do Grupy Nowy Styl zostaną zainstalowane na stadionach Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze.

Kolejny sukces Grupy Nowy Styl. Krzesła marki Forum Seating, która należy do najdynamiczniej rozwijającej firmy z Krosna zostaną zainstalowane na trzech stadionach budowanych na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze. Krzesła będą produkowane przez firmę Coastal Qatar w otwartej wczoraj fabryce w Industrial Area w Ar-Rayyan.

Przyznanie wyposażenia stadionów Al Bayt na 60 000 miejsc, a także na Al Rayyan oraz Al Wakrah (oba zaplanowano po 40 000 miejsc siedzących) firmie Coastal Qatar ogłosił Sekretarz Generalny Supreme Commitee for Delivery & Legacy H.E.

Hassan Al Thawadi w obecności Ministra Energii i Przemysłu Kataru H.E. Dr. Mohammeda Saleh Al Sada. W tym wydarzeniu wzięli udział także przedstawiciele Nowego Stylu, a także dyplomaci, w tym ambasador RP w Katarze Krzysztof Suprowicz.

– Bardzo się cieszę, że w dniu otwarcia nowej fabryki firmy Coastal, możemy ogłosić pierwsze projekty, które będziemy wspólnie realizować. Nasze produkty znajdą się na pewno na trzech stadionach budowanych na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w 2022 roku. Podstawowy model krzesła Abacus będzie produkowany w Katarze, natomiast z Polski będziemy dostarczać cały asortyment dodatkowy – fotele VIP czy stanowiska prasowe – powiedział Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl na uroczystym otwarciu fabryki w Katarze.

– Z naszym partnerem rozpoczynamy długofalową współpracę, która pozwoli nam na efektywną obecność na rynkach Bliskiego Wschodu, Azji i Afryki Północnej – dodał Adam Krzanowski.

Warto podkreślić, że rola Polaków nie dotyczyła tylko udzielenia licencji na krzesła katarskiej firmie. Zakres współpracy przy budowie fabryki był znacznie szerszy.
– Nasi eksperci brali udział w wyborze i testach maszyn wtryskowych do produkcji krzeseł. Rekomendowaliśmy firmie Coastal zakup konkretnych rozwiązań od producenta z Austrii – zdecydowanego lidera w swojej branży, który wyróżnia się bardzo wysoką jakością. Te same modele od kilku lat doskonale sprawdzają się także w naszej fabryce w Jaśle - wyjasnia Jakub Rachfalik, dyrektor marki Forum Seating należącej do Grupy Nowy Styl.