Wiadomości z regionu

Ostatnio dodane artykuły

Z kraju i ze świata

Ostatnio dodane artykuły

Najczęściej czytane

 1. Siedziba Asseco Poland w Rzeszowie. Jest to największa polska firma informatyczna notowana na GPW w Warszawie. Od ponad 25 lat tworzy zaawansowane technologicznie
  Strefa Biznesu

  Asseco za 1,3 mln USD realizuje kontrakt dla energetyki w Afryce

  Asseco Poland rozpoczęło nowy kontrakt na rynku afrykańskim. Będzie go realizować w Etiopii, we współpracy z tamtejszą agencją Information Network Security Agency (INSA). Jest on wart 1,3 mln USD netto, a prace mają być zakończone wciągu 9 miesięcy.

 2. Gazele Biznesu 2016” dla firm z woj. podkarpackiego: I Miejsce KARPAT-BUD Sp. z o. o. - nagrodę odbielała Lucyna Rejman, Prokurent Spółki, II Miejsce
  Strefa Biznesu

  Podkarpackie firmy Karpat Bud i Elektromontaż Gazelami Biznesu

  Najbardziej dynamiczne firmy z Podkarpacia to Karpat Bud z Rogoźnicy k. Rzeszowa i Elektromontaż Rzeszów sp. z o.o. w Przemyślu, które osiągnęły znakomite wyniki i zdobyły Gazele Biznesu.

 3. Jak mówił prezydent, w Polsce 99,8 proc. ogółu wszystkich przedsiębiorstw stanowią właśnie te mikro, małe i średnie firmy.
  Z kraju i ze świata

  Przezydent podpisał nowelizację ustawy o swobodzie działalności...

  Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 26 stycznia 2017 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Ustawa została przyjęta dzięki inicjatywie ustawodawczej Prezydenta RP przedstawionej w Sejmie RP 1 sierpnia 2016 r. Dotyczy głównie małych i średnich przedsiębiorstw.

 4. Sieć sklepów Żabka zmieniła właściciela. Klienci skorzystają?
  Z kraju i ze świata

  Sieć sklepów Żabka zmieniła właściciela. Klienci skorzystają?

  W popularnej sieci sklepów funkcjonujących pod logo Żabki pojawił się nowy właściciel. Ponieważ jest to fundusz inwestycyjny, można wnioskować, iż inwestorzy widzą w sieci ogromny potencjał rozwojowy. A to znaczy, że klienci Żabki na pewną na transakcji tej zyskają.

 5. Po dziesięciu latach spłaty, frankowiczom dług nie zmalał. Urósł średnio o ponad 20 procent
  Z kraju i ze świata

  Po dziesięciu latach spłaty, frankowiczom dług nie zmalał. Urósł...

  W tym roku ok. 100 tys. kredytów udzielonych we frankach ma 10 rocznicę spłaty. Średnia wysokość zaległości w momencie ich zaciągnięcia wynosiła ok. 220 tys. zł. Z wyliczeń Expandera wynika, że obecnie zadłużenie dla takiego kredytu to ok. 270 tys. zł. Niestety, nic nie wskazuje na to, że spadnie istotnie w najbliższym czasie.