Stal Sanok lepsza od Siarki Tarnobrzeg

Marian Struś
karnas
Stalowcy bardzo chcieli wygrać w Sanoku i wygrali, wkładając w pojedynek z Siarką sporo sił, jako że rywal był mocny. Walka o zwycięstwo trwała przez 90 minut, dostarczając kibicom sporo emocji.

Już w 14 min. mocny strzał Nikodego z 18 m. z największym trudem wybił na róg Łukasz Ćwiczak, mocny punkt drużyny Siarki. Zapachniało bramką w 35 min, jednak spóźnił się ze strzałem Fabian Pańko, a dobitka Nikodego trafiła w nogę jednego z obrońców. W rewanżu bardzo groźną kontrę w wykonaniu trzech siarkowców w ostatnim momencie powstrzymał Mariusz Sumara.

W 39 min. za faul na Nikodym sędzia podyktował rzut wolny z odległości 26-27 m, który przepięknym strzałem obok muru w sam dolny róg na gola zamienił Marcin Borowczyk.

Od 55 minuty mocniej zaatakowali goście, stwarzając sporo kłopotów defensywie Stali. W 60 min. wydawało się, że wyrównująca bramka musi paść, jednak szczęście było przy gospodarzach. Wieńczący ostrzał bramki Łukasza Psiody strzał Jacka Rożka do pustej bramki powstrzymał jeden z obrońców Stali.

Nie zraziło to piłkarzy Siarki, którzy jeszcze wzmocnili siłę ataku. Widząc to, stalowcy przeszli do gry z kontrataku. W 61 min. mocno strzelił Pańko, ale minimalnie przestrzelił. 6 minut później potężny strzał Nikodego wylądował na słupku, ale już po dobitce Pańki piłka wylądowała w bramce.

Goście usiłowali wymusić na arbitrze faul Pańki na bramkarzu, jednak sędzia nie dopatrzył się przewinienia. Skończyło się na żółtej kartce dla Ćwiczka. W ostatnich 20 minutach stalowcy mogli strzelić odkrytemu rywalowi jeszcze trzy bramki, jednak strzały Nikodego w 72 i 88 min. znakomicie wybronił bramkarz Siarki, zaś piękny strzał Dawida minimalnie minął bramkę.
STAL DOM-ELBO SANOK - SIARKA TARNOBRZEG 2-0 (1-0)
1-0 Borowczyk (39, z rzutu wolnego), 2-0 Pańko (67, dobitka strzału Nikodego).

STAL: Psioda , Szałankiewicz , Sumara , Łuczka , Zajdel - Kosiba (68. Niemczyk 6), Borowczyk (60. Kuzicki ) Tabisz (79. Spaliński), Węgrzyn - Pańko (84. Chudziak), Nikody .
SIARKA: Ćwiczak - Łuczakowski , Kozłowski , Pluta , Sałek - Bobak (59. Rożek 5), Dziedzic , Kabata , Mazurkiewicz (59. Stąporski ) - Hynowski , Walat

SĘDZIOWALI: Łukasz Strzępek oraz Mateusz Warzecha i Grzegorz Pytko (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Węgrzyn - Dziedzic, Bobak, Sałek, Ćwiczak WIDZÓW: 800 (w tym 40-osobowa grupa kibiców Siarki).